Anunturi de intalnire a pasionatilor in Cluj

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutare, am mai multe anunturi:

1 - maine se va lucra la club, cine vrea sa vina sa participe e bine venit, s-a lucrat si saptamana asta, Ionut si Alin au fost in mai multe reprize la Club.

2 - azi am vorbit din nou cu Sandy la telefon, cum el revine duminica in tara, rugamintea a fost sa mutam intalnirea pe luni, din pacate s-au anuntat unii oameni noi ca vin pe marti, asa ca e cam dificil sa mutam intalnirea devenita deja mult prea oficiala, ea va ramane pe marti, asa ca oamenii de baza in ceea ce priveste hotararile administrative (Eusebiu, Ionut, Fleishmann sunt rugati sa vina mai repede, eventual un 16:30-17:00), ceilalti la ce ora doresc.

3 - urmatorul anunt il pun cu rosu :

Pe perioada sfarsitului de saptamana 15-17 februarie, asa cum sa discutat de mai multa vreme, va fi mare intalnire la Cluj, invitatii speciali sunt Florin Claudiu care vine tocmai din celalat capat al tarii (Iasi) si Bogdan Ioan (Brasov), de asemenea nu va lipsi Nagy Gabriel care va reprezenta Clubul din Arad, speram ca nu vine nici el singur.
Cu aceasta ocazie adresez invitatie si prietenilor din Oradea sa ne viziteze.
Bineinteles ca poarta e deschisa tuturor, oricine din oricare colt al tarii este binevenit.


Ca si activitati programate punctez aici cele mai importante:
- 2 zile de rulat trenuri, discutii, baut bere/vin, mancat, si apoi iarasi rulat trenuri
- participare la inaugurarea noului model de locomotiva ce se va produce la Cluj Napoca (daca cei de la fabrica respecta planul)
- posibila vizita la Sibiu (asta se mai discuta sa vedem cum s-ar putea sa ne intalnim acolo)
- alte surprize.

voi reveni cu noutati!
 
Salutare,
Marti de la 17,intilnire.
Pe ordinea de zi:
1.Site-ul Asociatiei si alte lucrari IT
2.Modalitati de promovare a evenimentului din 16 Februarie(presa)
3.Plan de actiune pentru promovarea colectarii de 2% in acest an
4.Cotiztii,cheltuieli.
5.Lansarea actiunii "Pregatiti-va de MIBA".Sa ne gindim la un deadline cu diorama-am primit acceptul lor pentru un articol dar doar cind va fi gata.
s
 
Stimati combatanti!
In aceasta seara ,desi am stat putin la intilnire,mi-am dat seama de unele aspecte pe care mi-as dori sa le rezolvam.Adica:
1.Numarul celor care vin martea la intilniri este imens,nici nu imi dau seama citi au fost azi dar cred ca oricum sintem multi.Asa sa ne ajute Dumnezeu!
2.Propun ca ,pentru rezolvarea problemelor asociatiei sa alegem inca o zi in care sa discutam doar noi,Consiliul Director,mai ales ca avem multe de pus la punct.
3.Sint foarte fericit ca la intilnirile noastre e ca la Maglavit dar e bine sa impartim munca de asociatie cu cea de free-public.
4.Va rog sa comunicati o data exacta,dupa posibilitati,in care Consiliul Director sa se intilneasca pentru a pune la punct o sumedenie de probleme organizatorice care nu pot fi rezolvate in intilnirile comune.
Va multumesc pentru intelegere si le multumesc tuturor celor care vin si ne sprijina!.
Ca fapt divers,in atentia celorlalte asociatii de pasionati,veti observa ca cei 20-30 de oameni interesati de trenuri reprezinta doar virful icebergului.Sint extrem de multi pasionti in jurul nostru,asa ca nu pot decit sa ma bucur!
Toate bune,
s
 
Super!
Va asteptam

@Sandy, sunt de accord, ieri nu am putut discuta nici 1 punct din ordinea de zi din cauza poporului prezent, nu ca ne-ar deranja asta.

eu propun o intalnire la sfarsit de saptamana, de exemplu vineri sau sambata, si cred ca ar fi indicat sa fie in Bolero si nu la Club, avem multe de discutat si cred ca mai bine o facem undeva la o bere. Ce ziceti?
 
Salut

Sandy, am vorbit cu baietii pe conferinta Trainsylvania (pentru cine nu stie, se tine zilnic pe skype circa 8 ore ;) ), se pare ca majoritatea doreste ca intalnirea sa fie la club, maine de la ora 6, pana una alta cred ca e ok ca doar avem sala de conferinte.

Au confirmat Ionut si Gabi Todoran pentru maine la ora 6.
 
:aplauze: :aplauze: :aplauze:

Eu sunt nou printe trenulist, incerc sa gasesc in timisoara oameni cu care sa ma sfatuiesc, sa ne intalnim.Va invidiez pt. succesul vostru si pt. ce realizati acolo.

...toata stima!
 
@benHur
Bine spune LDH dar intr-un fel e chestie de noroc.Eu zic ca ne-a ajutat Dumnezeu sa fim firi complementare si rezonabile.Pot fi oameni foarte buni dar care pusi laolalta sa nu dea randament.In plus,eu personal ma simt foarte empatic cu colegii mei si,serios,nu au fost putine cazurile in care m-am luat in gura pentru ei din simplul motiv ca ii simpatizez si ii simt aproape.
Totul e sa ne pastram uzul ratiunii,sa fim modesti(in primul rind!!!) si sa ne vedem de treaba.
Iar intilnirile nu se fac cu declaratii ci cu oameni ,fapte si dorinta de a face ceva.
Spor!!
ELP
 
Problema e ca eu sunt nou venit si incerc sa-i strang pe cei care sunt de mai mult timp.Sper sa nu le para o chestie ciudata "veteranilor" si asta sa-i impiedice sa dea curs apelului meu...