AM NEVOIE DE UN RASPUNS RAPID! DA-060(se poate sterge dupa)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
asa este; nu stiu cum arata in realitate (pozele pot "deforma" culorile) modelul CFR, dar mie personal imi place mai mult cum arata prima varainta de vopsire de la CFR. E posibil sa si din cauza faptului ca o stiu in realitate cum arata si e mult mai aproape de suflet decat varianta KEG. Insa eu voi fi foarte multumit daca masina mea facuta de GeconWM va arata ca in poze si va functiona din punct de vedere mecanic fara repros (CEL PUTIN la fel de bine ca un BR218 de la Piko).

Daca va fi asa (si o sa tin la curent) eu voi fi foarte multumit. Asta nu inseamna ca atunci cand DA-060 CFR se va comercializa "la liber", nu ca uleiul si zaharul pe vremea lu' Ceausescu, adica pe programari, rezervari, avansuri, etc, nu o voi cumpra.

As vrea sa ii pun sunet, insa nu am montat niciodata un decodor cu sunet (nici nu am vazut, decat in poze). Voi vedea cand va veni (ultima comanda de la Lokshop a venit cam in 10 zile).

Pana atunci, astept si balesc :D
 
In ceea ce priveste sunetul iti recomand sa-l intrebi pe HGDan, ca se pricepe, iar cand primesti frumusetea diesel sa postezi poze.Sa-ti vina RPD!!!
 
daaaaa, o stiu, mity! Am studiat-o ieri in prima parte a zilei. A fost misto folosirea combinatiei de taste CTRL+C si CTRL+V. In rest, mult respect!

Tu ai bagat sunet in ea? Daca da, ce decodor si cat te-a costat.

Poti sa-mi spui daca locomotiva mea este versiunea noua sau veche?
 
Salut!

E utila combinatia aia, atata timp cat pozele is vizibile, nu? :D

Dupa ce primesti locomotiva , o desfaci si citesti ce scrie pe cablaj. Dupa aceea compari cu seriile scrise de mine in articol si vei afla. :)

Da, am decodor de sunet ESU v3.5 si merge super. Sunetul din decodor este KEG2100 de la ESU.

Numai de bine. :)
 
E o chestie sa te coste sunetul cat locomotiva in cauza...Dar poate asta inseamna sarea si piperul ! Bafta!!!
 
Multumesc, Vlad.

A aparut o problema cu comanda mea la Lokshop:

In momentul acesta, cand incerc sa caut pe site-ul lor produsul comandat sau firma GeconVV, imi apare ca nu exista:

http://shop.lokshop.de/index.php?manufacturers_id=84&eval_spareparts=1&inc_spareparts=1&osCsid=ptv5e6hbpa71ffm019m15khpl1

Va spun acestea deoarece comanda mea sta de pe data de 24.10.2008 in stadiul processing, iar produsul este in "back order". Asta dupa mintea mea inseamna ca nu il au pe stoc.

Nici banii nu mi i-au luat din cont.

Le-am trimis ieri un tichet cu problema mea, insa nu mi-au raspuns...

Mi-e teama sa nu o mai aiba deloc (desi nu mi-au spus asta cand am comandat). Cred ca trebuie sa imi iau abio de la ea....
 
Ultimile noutati: am verificat acum la lokshop si au aparut modificari:

Proforma Invoice 5104263 (Processing)
Proforma Invoice Date: 10/30/2008 Last Modification: 10/30/2008
Delivery Address
Hornet, Andrei
Str. Valea Calugareasca nr. 14
Bl.2, Sc. C, Et.4, Ap. 43
061728 Bucharest
Romania

Products
AUFTRAG / ORDER 2028254 / 24.10.2008
1 x GEC4949208 KEG 2101 DC 126,24EUR 126,24EUR
Versicherung / Insurance Roman 1,01EUR 1,01EUR
1 x SHPRO th_Shipping PRE base price Romania 9,64EUR 9,64EUR
1 x SHPKGRO th_Shipping PRE plus price per Kg Romania 0,89EUR 0,89EUR
Export Handling EU 3% 4,13EUR 4,13EUR
Billing Information
Billing Address
Hornet, Andrei
Str. Valea Calugareasca nr. 14
061728 Bucharest
Romania
Payment Method
Credit Card

Total (incl. Mwst/VAT) 141,91EUR
History
10/30/2008 Processing
10/30/2008 Processing


Se pare ca s-a rezolvat.
 
Of!

Sunt culmea nemtii astia. Iata de e-mail am primit acum:

"Dear Mr. Hornet,

sorry we had a mistake in our data. The KEG 2101 DC we've not in stock and it is not available.

Best regards
Elisabeth Bär"

Deci adio DA-060
 
asta e; imi pare tare rau, pentru ca era un pret foarte bun.
E semn ca va trebui sa o iau in varianta CFR (oricum, nu am de gand sa o achit decat in momentul in care va fi pe stoc si ma voi duce personal sa o iau de la magazin); asta in cazul in care o voi cumpara stiti voi de unde.