Adunate la HO.

• #STAIACASA

GFN

Well-Known Member
Trenulist
14 Oct 2010
761
474
Bucuresti
YAHOO
contactless
La functiile astea nu m-am jucat pentru ca la aburoase nu folosesc decat luminile fata/ spate, dar in manualul decodorului de la pagina 25 pana pe la 33 are tabelele cu maparea functiilor si diverse efecte.

Mauritius

Well-Known Member
Trenulist
18 Feb 2008
478
14
Bucuresti
YAHOO
[email protected]
Mersi de sfat am verificat dar exacr CV#33=1 si CV#34=2 asa erau scrise valorile .
Eu pun decodorul pe locomotive si scriu sunetul si aceste valori s-au scris atunci.
Am facut si proba cu scrierea in CV 302 a valorilor 75 respectiv 76 pentru optimizarea mersului locomotive si functioneaza perfect
Am probat cu un decodor ESU V 4.0 Loksound si functioneaza perfect .

GFN

Well-Known Member
Trenulist
14 Oct 2010
761
474
Bucuresti
YAHOO
contactless
Mai intai trebuie vazut pe ce AUX sunt luminile rosii si apoi din tabela de CV-uri trebuie mapate functiile

anvo5555

Active Member
Trenulist
21 Feb 2016
131
14
Bucuresti
De obicei sunt pe AUX1 - lumina rosie cabina2 si AUX2 - lumina rosie cabina1 (la majoritatea celor de generatie mai noua)

Ultima editare:

Mauritius

Well-Known Member
Trenulist
18 Feb 2008
478
14
Bucuresti
YAHOO
[email protected]
Pentru Taurus Roco 1216 si decodor Roco/Zimo 645, setarile pentru lumini sunt CV# 33=5 si CV# 34=10.
Scuze Fabian ca ti-am poluat topicul , rog un administrator sa stearga toate posturile care nu au legatura cu "ADUNATE LA HO"

GFN

Well-Known Member
Trenulist
14 Oct 2010
761
474
Bucuresti
YAHOO
contactless
Nu ma deranjeaza ,atata timp cat pot fi utile si pentru altii.
Poate cine stie cand o sa imi cumpar si eu unul , o sa am nevoie de aceasta informatie.