achizitii recente

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Frumos!
vezi ca era un tip glumetz din Bucuresti, vindea gratis dungi negre la 060 DA tillig (ca nu am motive sa bag majuscula). erau sub forma de paint, problema era cum le luam de pe monitor daca nu avem imprimanta...
In rest, vagoanele CFR sunt reusite, da-i inainte!
poate o sa vedem si cv DB, SBB, DR, ca cefereu' e subtire reprezentat.
Spor la adunat!
 
Ai dreptate tyco. Doar anul asta am reusit sa strang 3 locomotive CFR si 9 tipuri de vagoane. Si inca nu am achizitionat cele doua vagoane albastre de la Herris si vagonul de transport autoturisme (Roco) - ca sa amintesc doar de cele care sunt disponibile acum de diferite site-uri.
 
mersi de indemn. crede-ma ca am si SBB,OBB,DB in cantitati mari dar nu am postat tot pentru-ca abia acum am reusit sa pun poze. ca idee am cam 100 vag. marfa si calatori. in scurt timp am sa le postez.
 
Tyco, as fi surprins sa vad cate cefereuri facute in pripa se gasesc pe piata.
As vrea sa vad un vagon cfr scos de Brawa, n-as ezita sa iau si io unul. Dar atunci ar trebui sa facem si diorama cu sina inodata si macaze care permit astronomica viteza de lumina stinsa, deci totul ar deveni static...
sau sa presupunem ca le scoatem afara, sa circule pe o diorama ce reprezinta un traseu dintr-o tara cu infrastructura. Survol placut! :evil:
 
Eh asta e defapt modelism...sa iti faci singur macheta. Altfel ne cumparam toti machete scumpe si gata. Ala e deja colectionat...si e o diferenta mare intre ele.
La mine pe diorama sunt portiuni unde se circula cu viteza redusa datorita intrastructurii de proasta calitate deci poti zice ca e ca la CFR ;)
 
@laurentiu1971 un mic sfat, valabil si pentru ceilalti

pune cate un "space" intre poze, ca sa arate mai bine, iar pozele nu le pune pe acelasi rand cu textul. De asemenea e recomandat ca dupa aproximativ 4-5 poze sa se dea un enter.

mersi.

mesajul tau ar arata asa:
laurentiu1971 a spus:
Se mai adauga un Ae 6\6 digitala

 
Bine ca nu se mai face, ca stricau plasticul degeaba la boghiuri. In rest, masina functioneaza relativ bine, dar cred ca au luat de la PIKO Hobby maniera de executie a componentelor. Si e totusi o locomotiva frumoasa.
Spor la achizitii!
 
Salut Laurentiu,
M-ar interesa daca in lok hidraulica incape si un decodor de sunet.Este foarte frumoasa.
 
salut alex. nu stiu , dar am bagat decodor hornby (fara sunet) si nu am avut probleme.
ca spatiu este destul, daca se si pricepe cineva sa-l puna cu siguranta intra.eu nu prea ma pricep si m-am cam chinuit si la dec. simplu sa-l fixez.spatiu este destul si pentru difuzor.