28 iunie 2008, expo de o zi

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
cam asa m-am gindit eu sa fac macheta.
pe linia exterioara voi pune Big Boy cu vagoane de carbune si un ICE care vor circula in sens contrar.
Pe cele doua linii interioare voi pune cite doua garnituri pe fiecare linie. Garniturile vor circula in acelasi sens/linie
Daca aveti idei astept.
Adrian
 
dadrian @
Fara suparare dar parca ar fi spagheti in acel spatiu de 3m/2m , un sfat prietenesc fa maxim 2 circuite simple intercalate (unite eventual prin 4 macaze ( bretea ) si 1 gara cu 1 linie moarta e suficient pentru 1 expo de 1,2 zile.
Ruleaza pe ea daca ai o aburoasa cu sunet si fum atrage atentia de la orice altceva (din experienta de la expo Brasov )
 
Avind un copil de 4 ani stiu exact ceea ce doresc sa vada vizitatorii: zgomot si multa miscare, de aceea am ales macaroana cu multe garnituri.
adrian
 
Wrong - zgomot si multa miscare = plictis repede ,multe centre de atentie , zapaceala ,haos - pun pariu ca daca vin langa tine cu 1 macheta mai simpla ca circuit dar cu o aburoasa care pufaie cu sunet si 4,5 vagoane dupa ea o sa fie mai de atractie - iti spun ce sunt testate amandoua situatiile la expo din Bv .
Alte dezavantaje contactele la cate imbinari ai tu acolo sa dea rateuri sunt de n ori sanse mai mari sa ai probleme , in plus curbe cu R mic iar sunt de evitat .
Ai multe macaze curbe - daca sunt Piko grijaaaa mareeee 8)
PS. Eu sunt mai carcotas din fire dar poate carcotesc bine cine stie :|
Bafta la circuit si asteptam multe poze :D
 
Bogdan,
Eu am Marklin, deci, rateuri, fire, probleme, etc, nu exista. Totul din Central Station pe touch screen. Razele sunt suficiente pentru a rula garniturile pe care le am, lucru verificat.
In plus daca eu vreau ca "picii" sa se bucure de jucariile astea.
Iti dai seama ce carnagiu o sa fie pe macheta mea? Locomtiva americana tagind vagoane germane, intersectidu-se pe aceeasi linie cu ICE, basca vagoane CFR trase de locomotiva germana, pe aceeasi linie cu o garnitura din Elvetia. Crezi ca un copil de 4-7 ani va face diferenta?
Cred ca se mai poate face loc pentru o macheta, asa ca esti bine venit.
Adrian