Caile Ferate "La Ursu"

Mauritius

Well-Known Member
Trenulist
18 Feb 2008
430
0
Bucuresti
YAHOO
booggy_yo@yahoo.com
Grozava cana , daca nu whisky macar o cafea neagra precum carbunele care propulseaza aburoasa tot era mai in tot .
:D

Mauritius

Well-Known Member
Trenulist
18 Feb 2008
430
0
Bucuresti
YAHOO
booggy_yo@yahoo.com
Da cunoastem vrei sa faci cu "ochiul" clipind din faruri si poate ceva sunet la EA , asteptam cu nerabdare :D

mpursu

Well-Known Member
Trenulist
25 Aug 2007
3.327
6
Oradea
railcrisana.wordpress.com
WEBSITE
https://railcrisana.wordpress.com/
YOUTUBE
mpursu
I-am povestit simpaticului meu nepotel ca i-am scris si eu lui MosCraciun2011 sa-mi aduca unele-altele, printre care si un tren de calatori frumos luminat, dar se pare ca MosCraciun2011 a citit cam pe sarite, fiindca mi-a adus... doar luminile :D, respectiv 5inci riglete LED cu decodor incorporat ShineD02, impreuna cu condensatoarele corespunzatoare:

Chiar si asa eu m-am bucurat tare mult, fiindca... eu AM un tren in care voi putea sa montez aceste lumini, deci pana la urma tot voi avea trenul luminat pe care mi l-am dorit, deci MosCraciun2011 a stiut bine ce sa-mi aduca :aplauze:
Astfel, operatiunile de iluminare a expresului international MPU vor putea continua 8)

A

Anonymous

Guest
Da e foarte dragut. Felicitari!

Am asemenea locomotiva numai ca in varianta Germana (BR-78). Am luat-o anul trecut in noaptea de revelion cu 5 minute pana la 12 la eBay cu un pret grozav de mic (40 Euro pentru o locomotiva nouta).
Una din cele mai fromoase locomotive de la FLM.

Anul acesta in noaptea de craciun m-iam facut o alta bucurie - Br-23 de la FLM.

mpursu

Well-Known Member
Trenulist
25 Aug 2007
3.327
6
Oradea
railcrisana.wordpress.com
WEBSITE
https://railcrisana.wordpress.com/
YOUTUBE
mpursu
Bineînţeles c㒠aţi remarcat 4atru vagoane DB Cargo roşii, dintre care 3rei au sosit chiar astă’zi, spre marea bucurie a Conducerii Că’ilor Ferate "La Ursu" :aplauze:

Acestea sunt: un vagon gondol㒠pe 4atru osii Trix (deja existent), un vagon cu prelat㒠pe 4atru osii Roco, un vagon telescopic pe 6ase osii Roco şi un vagon platform㒠pe 6ase osii Roco, încă’rcat cu rulouri de tablă’. împreun㒠cu cele 3rei vagoane Roco a sosit şi o punguţ㒠mă’rişoar㒠cu accesorii, care vor fi şi ele montate într-o zi cu Soare. Mulţumim, HGD :cool:

green_ice

Active Member
Trenulist
30 Dec 2007
104
0
Oradea
YAHOO
wylyams
Foarte frumoasa colectia!!! si diorama 'pliabila' :) si mai ales prezentarea .. o adevarata lectura!! Felicitari !!!

leon-gr

Well-Known Member
Trenulist
27 Aug 2009
698
0
athens (braila, timisoara)
YAHOO
lion20041971@yahoo.com
ce inseamna sa ai o masa cum se cuvine... :D :D :D
cind vrei o pui...cind vrei o stringi...
multilateral dezvoltat dom'le, ce mai vorba!!! :D