Colectia brcosminp la H0

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
O mica injectie in scara H0, e drept, de la Märklin mai precis Märklin 43982. Vorba lui Robert, lupta cumplita pe Ebay... Necesita reincaltare rapida deoarece ideea unei diorme H0 in habitatul meu incepe sa prinda contur. Vagoanele de persoane au iluminare interioara sistemul Märklin permitand culegerea unei componente prin patina ultimului vagon si transmisa prin intermediul cuplelor contact intre vagoane, a doua componenta fiind preluata de cele 4 roti ale fiecarui vagon. Iaca poze:
 
Vagonul de ovine si caprine cu gaini e meserias! Vad ca are si lada compartimentata pentru haleala. Pana acum nu l-am mai vazut, daca te rog divulgi o sursa?

Spor in prima epoca!
 
Ultima achizitie in materie de vagoane K.Bay dupa care o sa iau o pauza la acest capitol
Trix 23571 Vagon colonial - noutate in 1990 :D ....... pana in 2005 cred ca au tocit matrita, cel mai recent vagon colonial vazut de mine (Persil) pare sa fie identic ca si constructie

 
cu mare placere insa nu stiu cat ajuta, l-am dobandit pe parcursul "primei crize" a d-lui Robert, el a fost stapanu' lui anterior
 
@andreiul - adevarat, e ca-n vremea studentiei - "de maine m-apuc de-nvatat" sau "de maine nu mai mananc cartofi prajiti" .... dap, e greu mai ales ca si N-ul si DRG-ul plang de foame - in acest spirit iata ultima intrare in epoca I - un DXII de la Trix cod 52 2430 00, detalii decente, model ceva mai vechi, motor proptit la vedere insa compenseaza prin silentiozitate, il suspectez ca e in 5 poli, voi afla in momentul in care va ajunge pe masa de operatie/digitalizare. Iaca:
 
Si ca titulatura de adunatura sa aiba sens, topaim in epoca III cu un Rivarossi realizat f atent, Br 89.9, cod producator HR 2044 interfata digitala, rulaj silentios, serie limitata cu 3 tampoane - doar in cazul meu :D
 
Tot epoca III de la Roco, avem BR 74, cod 62290 achizitionat recent, interfata digitala, detalii din abundenta, din categoria locomotivelor "pana-n 120 eur" de avut. Probleme vizibile la fluier...

 
Ce piese !! Ia sa faci o poza si la "laboratorul foto" sunt tare curios ce inventie ai nascocit ! :D
 
De la Trix - 22401 - BR 98.3 DRG, model analog, cu volanta si lumini, foarte reusit !!! Iaca Glaskasten !

 
Bine, dar pe unde iese apa? rastorni locomotiva sa curga? :|