Magazine

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
observ ca preturile sunt ca si la noi!! de ce nu putem da comanda la vanzatorii nostri ,si sa ne complicam cu alte tari? :roll:
 
In centrul asta comercial este un magazin:

Taneční Centrum Mad Sejkorových‎
Sokolovskå 32/22
186 00 Prague 3-Karlín, Czech Republic
 
ms mult felippe.
voi mai cauta pe net,insa daca ati fost si puteti sa imi recomandati eventual si adresa v-as fi recunoscator.
nu voi avea mult timp la dispozitie si as vrea sa ma duc la sigur.
 
adrianbanica29 a spus:
ma poate ajuta cineva cu niste adrese de magazine din Praga?
nu am reusit sa gasesc mare lucru,iar cu google translate... :x
Cam tirziu, dar incearca la www.progomodels.cz dar sa stii ca nu au mare lucru, ai nostri s mai dotati ca acolo. Poti sa ti faci insa o colectie buna de masiniHO care au circulat prin RO si alte state din fostul Tratat de la Vasrsovia, intre 1965-1990...si au tramvaie faine.
 
adrianbanica29 a spus:
ma poate ajuta cineva cu niste adrese de magazine din Praga?
nu am reusit sa gasesc mare lucru,iar cu google translate... :x
Cam tirziu, dar incearca la www.progomodels.cz dar sa stii ca nu au mare lucru, ai nostri s mai dotati ca acolo. Poti sa ti faci insa o colectie buna de masiniHO care au circulat prin RO si alte state din fostul Tratat de la Vasrsovia, intre 1965-1990...si au tramvaie faine.
 
Depinde ce cauti, eu am luat de la ei prin posta si a fost ok. Pe mine ma intereseaza mai mult masinile care au circulat in anii 70-90 in Romania. Si ei au o gramada de Tatre, Skode si rusesti.
Plus tramvaie Tatra.
 
mmkelemen a spus:
A cumparat cineva de aici:
http://www.magazintrenulete.ro/
da eu mi-am cumparat primul set digital de la roco 41318.
am asteptat destul de mult pana a ajuns la mine. ca nu il avea pe stoc.
sunt multumit de produs, fiind primul contact cu modelismul.
ce nu mi-a placut ca nu mi-a dat nici un certificat de garantie, insa mi-a promis ca are garantie 1 an. (deci nu are garantie :D)
 
johnnycash a spus:
...
ce nu mi-a placut ca nu mi-a dat nici un certificat de garantie, insa mi-a promis ca are garantie 1 an. (deci nu are garantie :D)

Garantie un an inseamna ca are garantia producatorului care, in general este de 1 an.

Nu iau apararea magazinului dar nu inteleg de ce spui ca NU are garantie. Lipsa certificatului de garantie nu duce la lipsa garantiei. Este suficient sa ai bonul de caza sau factura + chitanta.

Eu locuiesc de cativa ani in Marea Britanie si, de cate ori am cumparat un produs la care se oferea garantie, nu am primit niciodata certificat de garantie; mi s-a spus doar sa pastrez bonul de casa.

Eu zic sa nu iti faci probleme ca nu aai avea garantie.
 
eu nici macar bonul nu l-am pastrat :p ...ca nu e nevoie.
10 ani de la data achizitiei stiu ca am "dosar" cu toate cumparaturile facute la magazinul respectiv...si garantia este de 1 an producator+1 an magazin.
certificatul de garantie cred ca este ceva deja depasit,bonul de casa,asa cum spune felippe,reprezinta garantia.