19-50 CFR Serie limitata de la Naumann

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
A fi fost mult mai interesant daca ar fi reprodus intocmai vagonul 19-50...
Daca il faceau cu un geam mai putin , ar fi fost super ok .. :roll:
 
mda, are dreptate poapeugen, deci pana la urma e aceeasi matrita: balkan express, cuseta varored, cuseta varored cu dunga alba diagonala, vagon clasa a doua, cuseta rosie, cuseta gri cu albastru indigo, cu aceleasi aerisitori si acelasi interior, cu diferenta ca de data asta scriu cls 1 si trag o dunga peste geamuri. macar de foloseau matrita cu 9 travee, exista! (MAV cls 1). In fine, in imagine e doar un desen, poate modelul real va fi cum trebuie (macar cele 9 travee sa aiba).

Altfel, nu stiu cati or sa se inghesuie sa cumpere (probabil) a saptea oara aceeasi cioara vopsita altfel. eu unul nu ma bag, prefer sa vad ce fac cei de la trains addicted, ca au prezentat un prototip de vagon cls 1 si poate-poate...
 
manlif2_0 a spus:
mda, are dreptate poapeugen, deci pana la urma e aceeasi matrita: balkan express, cuseta varored, cuseta varored cu dunga alba diagonala, vagon clasa a doua, cuseta rosie, cuseta gri cu albastru indigo, cu aceleasi aerisitori si acelasi interior, cu diferenta ca de data asta scriu cls 1 si trag o dunga peste geamuri. macar de foloseau matrita cu 9 travee, exista! (MAV cls 1). In fine, in imagine e doar un desen, poate modelul real va fi cum trebuie (macar cele 9 travee sa aiba).

Altfel, nu stiu cati or sa se inghesuie sa cumpere (probabil) a saptea oara aceeasi cioara vopsita altfel. eu unul nu ma bag, prefer sa vad ce fac cei de la trains addicted, ca au prezentat un prototip de vagon cls 1 si poate-poate...
E doar o POZA a vagonului 20-50 care a fost produs deja, peste care s-a tras dunga galbena. :roll:
Vagonul va avea 9 geamuri :!:
 
vine intrebarea de nota zece:
Cand va aparea, si cat va costa?
oricum ar fi cazul sa apara vagon de cls.1, ca ducem lipsa...avand in vedere ca vagoane de dormit avem cateva...; ar mai merge si un vagon pentru bagaje daca s ar baga vre-un producator. Oricum nici la vagoane marfa nu stam mai stralucit :(
 
lagren a spus:
vine intrebarea de nota zece:
Cand va aparea, si cat va costa?
oricum ar fi cazul sa apara vagon de cls.1, ca ducem lipsa...avand in vedere ca vagoane de dormit avem cateva...; ar mai merge si un vagon pentru bagaje daca s ar baga vre-un producator. Oricum nici la vagoane marfa nu stam mai stralucit :(
http://www.naumann-online.de/artikeldet.php?proid=3341&sid=a475b1210e621a69f78bb3f25fe51df5
 
57 euro ?
mi se pare mult chiar pentru o serie limitata, matrita e aceeasi de zeci de ani , au schimbat vopsirea deci...... tipic tillig
 
vom trai si vom vedea...am inteles ca va fi cu 9 geamuri...sunt curios totusi daca va fi 100% corect, oricum trains addicted a facut un efort sa l reproduca corect, chiar daca nu-l am inca versiunea lor...nu zic ca-i ieftin, dar avand in vedere cate vagoane de cls 1-a CFR avem pe piata...
 
Da Florinn, vazui ca e 56, totusi, cam piper , daca e mai putin conteaza.

HGdan, totusi, niste poze mai ample, ca ma uit ca prin binoclul lui Stevie Wonder :confused: 8)
 
Tot la baietii astia ........ :confused: :confused: http://www.naumann-online.de/artikeldet.php?suchspeicher=af10011&proid=2781&bez=AF Models 10011&sid=8c1204a1c0cc23d66023212dcac87c53
 
E adevarat ! Stie cineva daca urmatoarea EA va fi cea rompetrol sau cea de ep IV cu pantografe simetrice?
 
Cum adica pare corect? Are acoperisul corect? Are grilajul de la aerisire corect? Barile sunt in relief? Sasiul este ca la vagonul CFR?

Poze cu vagonul real sunt destule pe net ca sa vedem ce e corect si ce nu e.
 
Cum adica pare corect? Are acoperisul corect? Are grilajul de la aerisire corect? Barile sunt in relief? Sasiul este ca la vagonul CFR?

Nu, nu, nu si nu! :D

E clasicul YB70 DR vospsit CFR!

PDI