Trenuri in Serbia

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

alexalexustm

Member
27 Mai 2009
31
0
Timisoara
LOCATION
Timisoara
Poze din Belgrad - 29 august 2010


Tramvaie Tatra KT4YU: ( De mentionat ca in data in care am fost eu, toate tramvaiele aflate in circulatie erau de acest tip. Poate toate tramvaiele lor sunt asa. In Belgrad, calea de rulare este cu ecartament ingust - 1000mm )








Cateva poze din gara

Un rapid cu destinatia Zagreb



Internationalul de Bucuresti



O rama electrica la rang de personal





Un rapid sosind din directia Bar





Rampa de urcare pentru masini in vagoane special destinate (Spre seara, vagonul pentru transportul autoturismelor a fost atasat rapidului de Bar ( Linia se termina la Bar, insa de acolo pe sosea se poate ajunge in cunoscuta statiune Budva, unde este plin de romani, mai ales de cei din vestul tarii )



Un automotor cu rang de personal



Tren personal



Un vagon ceva mai vechi



Locomotiva Diesel tractand personalul la peron



Ceva placa comemorativa



Ramasitele unei cladiri din timpul razboiului cu americanii



Cateva exponate in Parcul Cetatii Belgrad



Iar pe final 2 poze de la meciul interesant pe care l-am vazut la sarbi: OFK Belgrad - Partizan Belgrad ( echipa cu o galerie foarte tare :cheers: )





The End !
 
Am fost si eu de curand la Belgrad si am fost socat sa vad ca in triaj toate vagoanele erau pline de graffiti.Din pacate nu am avut camera cu mine asa ca nu am fotografii.