Podul din Pasul Surduc sau Carligul Caprei la HO

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
la indemnul lui LDH si Napier,cu pozele lui Lok in fata,am reusit sa slefuiesc bordura,asa cum este in realitate,tesita.nu am insistat,pentru a nu o subtia prea mult

 
am reusit,cu destula bataie de cap,sa tai cateva fasii drepte de extrudat, din care am facut parapetul. la mijloc,pentru a-i da aparenta de "frant",l-am crestat si l-am lipit la loc,in unghi.partea superioara am slefuit-o un pic,cat mai semirotund posibil...

 
Asa pofta de lucru mi-ai facut in ultimul timp ca ieri m-am dus la brico si mi-am luat balsa, aracet, picatura, scotch si alte minuni si m-am apucat de lucru. Cand e timp pun poze. Spor la treaba. Imi place mult lucrarea ta. :wink:
 
am lipit parapetii pe pod





si amplasamentul podului,unde va trebui modificat un pic relieful in jur



urmeaza a doua parte....vopsirea si imbatranirea... :roll:
 
si azi culoarea finala...



...peste care am sa aplic vopsele acrilice,cu pensula uscata,pentru a simula diferite urme de timp si intemperii.de aceea am dat primele maini de vopsea cu enamel de la revell....prima mana a fost cod 47+77 mat,a doua fiind un amestec intre cod87 si 89 mat.
 
Frumoasa nuanta! tre' sa vii si la kenobii cu recipentul, cu ielicopteriu ;-) Is curios cum iese la final, n-o mai lungi atata ca stam ca popandaii, cu ochii pe el :D
 
trebuia mai deschisa nuanta...nu am nimerit-o :-x
pana la final mai este...trebuie sa il pun pe diorama,sa fac relieful etc,bla bla...mai e de muncit...
 
azi am mai "murdarit" un pic podul,ba chiar l-am afumat.consider ca este gata,mai trebuie "implementarea" in teren si drumul de tara peste pod :p

 
MeSSerie! Sa-l vedem cu trenul pe el si intr-un cadru adecvat. Daca tot le ai cu afumatul, iti trimitem si niste slanina cruda pentru pasteurizare. Jinarsul este destul, trebuie sa inauguram lucrarea :cafea: :aplauze: