Module standardizate

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

060-EA

Well-Known Member
Trenulist
10 Mai 2016
861
0
Oradea
railcrisana.wordpress.com
WEBSITE
https://railcrisana.wordpress.com/
YAHOO
paul_c_92
LOCATION
Oradea
Doresc sa va prezint aici doua module standardizate, in linie dreapta de 1m fiecare ale Clubului Feroviar CRISANA-Oradea.
Pe scurt, primul modul-
Structura: placaj de fag de 8 mm
Relief: plasa de sarma, servetele cu aracet, polistiren expandat si spuma (de izolat geamuri termopan)
Tematica: Un drum judeten in lucru, cu pasaj pe sub calea ferata si un santier de autostrada peste calea ferata.
Imagini de ansamblu:


Si detaliile:


Al doilea modul-
Aceeasi structura si mod de realizare a reliefului
Tematica: Un pod metalic de cale ferata peste un rau, o sosea paralela cu calea ferata si benzinarie
In ansamblu:


In detaliu:

Doua semnale de trecere BLA:
 
Ca sa continui, pentru ca sunt si persoane neavizate, vreau sa explic pe scurt ce insemna module standardizate si ce rol au ele.

Modulele standardizat se fac pe baza unui standard care specifica clar dimensiunile modulelor plus anumite norme legate de cum se pune sina, cum se fac legaturile electrice, etc. Astfel cel care face aceste module are anumite constrangeri.

De aceea am rugamintea ca cei care vin cu opinii cum ca sina trebuie pusa asa si pe dincolo sa tina cont de contextul in care discutam. :cafea:
 
O luam de la capat?:-?
Aveam niste intrebari referitoare la aceste module... Dar le-am uitat! Super module si la mai multe! :(
 
da...oate ai placerea sa ne arati si partea laterala...acolo unde se imbina modulele, inaltime, daca ai in vedere legaturile bus ce trebuiesc facute.
din partea mea am nevoie de mai multe informatii despre modulele standardalizate conform standardelor romanesti, daca ma exprim corect...
si poate ca in viitor mai sint si altii sa faca asa ceva...cu cale dubla de rulare...
astept in continuare prezentarea ta!!!
frumoasa realizare!
 
leon-gr a spus:
da...oate ai placerea sa ne arati si partea laterala...acolo unde se imbina modulele, inaltime, daca ai in vedere legaturile bus ce trebuiesc facute.
din partea mea am nevoie de mai multe informatii despre modulele standardalizate conform standardelor romanesti, daca ma exprim corect...
si poate ca in viitor mai sint si altii sa faca asa ceva...cu cale dubla de rulare...
astept in continuare prezentarea ta!!!
frumoasa realizare!

Salut

Detalii despre standardul romanesc gasesti aici, inclusiv pentru module cu linie dubla.

Bafta!