domnii diesel

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
A

Anonymous

Guest
fiind la inceput nu va pot prezenta decat 3 locomotive diesel pe care le detin: si nu in ultimul rand prima dragoste cumparata prin 2004 sau 2005,GP 18 SNCF
 
o europeana pur sange, una euro-asiatica si una de peste ocean. Mai trebuie una de peste canalul manecii si una japanese. Frumos jegul de pe M 62 , trebuie weathering la tot materialul rulant!
 
vagoanele le voi prezenta intr-un episod viitor mmkelemen ca acu sant la o bere si nu de alta dar nu ies pozele :D
obiwan,cam ai dreptate cu celelalte achizitionari.asa voi face pe viitor.
 
M 62 a spus:
vagoanele le voi prezenta intr-un episod viitor mmkelemen ca acu sant la o bere si nu de alta dar nu ies pozele :D
obiwan,cam ai dreptate cu celelalte achizitionari.asa voi face pe viitor.


BERE pe praful asta???
Da-i cu tuica fiarta sau vin fiert... sa vezi atunci poze :D
Hai noroc! :oops:
 
Pe cea albastra SNCF o am si eu si intradevar este foarte reusita, are o forta de tractiune mare si mers lin la viteze mici. Totusi n-am inteles de unde provin initialele SNCF (ca de la caile ferate franceze cred ca in niciun caz)? Stiu ca Mehano a facut multe garnituri americane.
 
La mine prima dragoste a fost tot un EMD GP 18 dar inmatriculata Burlington Northern.
Chiar daca face parte din gama hobby eu sunt multumit de ea.
Vorba lui @cristi_m, trage bine. Apropos, cand vorbesti de mers lin te referi la mers in analog?
 
EMD GP18 de cand am cumparat-o nu am uns-o niciodata pana intr-o zi.am desfacut-o piesa cu piesa si am uns tot ce se putea unge.am pus loco pe linie si vreo 5 vagaoane si am ramas :x de cum putea sa functioneze.dar dupa un timp incepe sa capete un zgomot(insesizabil pt unii).sant foarte multumit de ea.pacat ca pe diorama va ramane undeva in depou pe o linie secundara pt muzeu,ca turistii care vin sa viziteze depoul sa vada ceva frumos :D
 
Am ramas surprins de aceasta inmatriculare, mai ales ca loco respectiva nu are tampoane! Oricum este o locomotiva frumoasa care mi-a reaprins si mie pasiunea pentru trenulete in urma cu 5-6 ani.

Offtopic: Vad ca functioneaza din nou site-ul Mehano :) Sa inteleg ca au iesit din faliment ?
 
din pacate e varianta spaniola; am mai luat eu de la mehano, stiu ca sunt cam jucarele, dar sunt singurele cat de cat accesibile prin romania; ar mai fi de la jouef, dar nu prea le gasesti, iar la o comparatie in varianta hobby castiga mehano din plin; dar pentru bricolat si incercat mana pana la a mai trece la chestii serioase se merita (vorba aia, strici o troaca de la mehano nu-i bai, dar daca te apuci din prima la o loco care costa de 3 ori cat tot start setul si o strici, cam plangi dupa aia)