060 - EA - NMJ

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Fara suparare dar cred ca ar trebui sa va obisnuiti cu ideea ca in tara asta toate sunt in intarziere.
De la trenurile reale pana la machete...
 
Nu numai in romania sunt intarzieri. Dar predominant la noi :) Cat despre cine va cumpara sau nu modelul as zice ca totul depinde de calitatea lui. Nu e singurul model produs de 2 firme concurente. Avand in vedere intarzierea, asteptarile la calitatea lui cresc proportional iar daca va arata ca pe randare acesta ar fi un atu serios. Vom vedea.
 
Este adevarat ca nu ar fi primul model realizat de de 2 firme concurente dar tot la fel de adevarat este si faptul ca se intampla in tari unde piata modelismului feroviar este de 10 ori poate mai dezvoltata decat la noi. Nu credeti?
Si tot la marii producatori daca nu ma insel au fost si modele anuntate care nu au fost niciodata produse din diferite motive: cerere mica sau mai stiu eu ce motiv.

Poate va intrebati dece sunt atat de pesimist: anuntul este destul de vag, si nu specifica ce anume este in intarziere. Poate prima mostra, primul model, lansarea oficiala?

Parca se lucra de doi ani la proiectul acesta in septembrie 2009 :roll: :roll: :roll:
 
nelutu a spus:
Parca se lucra de doi ani la proiectul acesta in septembrie 2009
L-au scos altii(rusine ca ce au comentat ca n-a iesit bine si ca ei vor scoate cel mai cel, doar ii cunoastem dupa DA cat de competenti sunt :-x ) si acuma NMJ ori culege farmiturile ramase ori nu mai scoate nimic.
Poate se reorienteaza spre LDH(nu omul :lol: ) pana nu apare si acela la altii.
 
Sincer sper sa apara modelul cat mai curand mai ales ca ar fi in avantajul nostru. Unde e concurenta creste si calitatea. unde nu e, producatorul isi permite sa ne bage adanc mana in buzunar pt orice si daca sunt nemultumiri se astupa cu ideea multumeste-te ca e macar si asta. Niciun model nu este perfect dar cu cat concurenta e mai acerba cu atat tinde mai mult spre o perfectiune relativa de pe urma careia tot noi beneficiem. Si nu in ultimul rand ar trebui sa scada si pretul. Numai daca ne uitam la ce concurenta e in State si le ce preturi se vand modele acolo si asta nu in detrimentul calitatii. Iar noi ca entuziasti avem dreptul sa fim mofturosi pentru ca sunt banii nostri pana la urma. de aceea eu sper sa apara concurenta pentru ca sper ca unele lucruri se vor imbunatati. cred ca loc este pentru toti pe piata din romania si mai e mult pana vor ramane doar faramituri. Daca ar intra mai multe firme in joc ar fi si mai bine.
 
deziluzii am de 20 de ani incoace si tot nu ma pot invata minte :D . am fost deziluzionat si de catre firme de-afara, dar daca nici sa sper n-am voie atunci ar trebui sa ma las de colectionat de tot nu-i asa ? eu cred ca lucrurile sunt foarte simple pana la urma. cel mai interesat de aparitie este producatorul pentru ca altfel pierde bani, iar producatorul nu este o firma de-aici si nici nu e de ieri pe piata.
 
Persista acolo in speranta ca cei de la AF vor epuiza stocul si se vor putea infiltra pe piata cu ajutorul celor care au adus deau' cu avans si pe bucati :D

Mai bine faceau DA-ul, pentru ca electrica deja existenta a saturat piata. Calcule gresite, nu stiu cum de s-au complicat tardiv norvegienii.
 
dave a spus:
Poate a platit cineva, ca sa apara poza aia in catalog. O fi cu dedicatie.

Ai impresia ca Norvegia este Romania? Norvegia este pe locul 8 in lume in topul celor mai putin corupte state. Romania este 85.

Hai sa nu mai scriem mesaje doar de dragul de scrie ceva...
 
Cei de la NMJ au zis foarte clar la Nurnberg ca in urmatorul an sigur nu apare nimica legat de EA, ca e in stare de proiect nici macar un prototip, un demo nimica.

Ceea ce sa si intamplat.
 
mixu a spus:
Cei de la NMJ au zis foarte clar la Nurnberg ca in urmatorul an sigur nu apare nimica legat de EA, ca e in stare de proiect nici macar un prototip, un demo nimica.

Ceea ce sa si intamplat.

Iar cand Dan si altii au afirmat asta au fost linsati pe celalt forum de persoane care acuma tac malc, si au fost vazuti ca si dusmani ai poporului, care vor raul modelismului romanesc. Din pacate din nou s-au luat avansuri care acuma nu sunt returnate.