Automobile 1:87

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

LDH

Well-Known Member
Trenulist
3 Septembrie 2016
6.938
5
Bucuresti
modelism-feroviar.blogspot.com
WEBSITE
http://modelism-feroviar.blogspot.com/
LOCATION
Bucuresti
Ma gandesc ca nu trebuie nedreptatite automobilele ce urmeaza sa stea pe machetele noastre

Si cum automobil=se misca singur am inclus aici tot ce este motorizat (de la scutere si motociclete, la autoturisme, camioane, autobuze, utilitare pana la masini de lupta)

Va astept cu micile voastre masinute dar cu conditia ca tot ce se posteaza sa fie la scara 1:87
Pentru alte scari mergem la "Discutii libere"

Incep eu, ca asa cica da bine, cine face propunerea sa puna si primele poze :D

O masina din epoca II, nici nu se putea altfel, Omnibus Magirus

O "jucarie" construita de Roskopf in cadrul seriei "Nostalgie modelle"
este din plastic, mai putin axele rotilor, destul de bine detaliata pentru scara 1:87 si chiar functionala :confused:

Omnibus pentru 21 locuri + sofer (se conduce cu D-ul :D )

vedere laterala

IMG_8185.jpg


vedere laterala cu platforma pentru bagaje lasata

IMG_8190.jpg


vedere din fata cu prelata stransa (varianta de vara :confused: )

IMG_8192.jpg


varianta de vara cu platforma de bagaje lasata

IMG_8191.jpg


un model foarte interesant care o sa stea bine pe langa gara daca nu-l rechizitioneaza armata 8)
 
Cu masina asta am cam stat pe ganduri daca s-o pun pe forum sau la vanzari, ma incurca putin la tema viitoarei machete dar pana la urma ramane la mine :D

Este un Mercedes al companiei International transport - Gesellschaft deci un camion al epocii II (iar ep.II)

face parte din aceiasi serie Roskopf "Nostalgie modelle"

este o constructie complet din plastic, detaliata conform posibilitatilor la 1:87 si mai are cateva accesorii ce trebuie montate: indicatoare de gabarit, oglinda pe aripa din stanga si mai este ceva ce inca nu am deslusit ce reprezinta

pozele vorbesc singure

IMG_8193.jpg


IMG_8194.jpg


IMG_8195.jpg


si o vedere dintr-o pozitie cam indecenta dar deh sa se vada detaliile

IMG_8196.jpg


pana data viitoare

toate cele bune
 
Si eu am o colectie destul de mare de automodele la scara 1/87![/url]
 
Am gasit si eu un camionas la o benzinarie, ieri in drum spre Bucuresti. Nu e ceva atat de detaliat ca cele prezentate in fotografiile voastre, mai e si la scara 1/60, dar mie mi se pare perfect pe diorama mea intr-un colt mai izolat unde nu va iesi in evidenta faptul ca e un pic mai mare decat celelalte vehicule.









 
Era sa uit de setul Piko de masinute la H0 care e foarte reusit:
d301.jpg


P.S. Renault-ul 12 nu e de dat, doar l-am prezentat ca este! :evil:
 
Ca tot am "umblat" prin transee si gropi de obuz unde am lasat doua amortizoare, un arc, jumatate din toba finala si o ceapa calcata fara mila m-am gandit sa ma intorc cu taxiul.
Asa ca am luat un Taxi Mercedes Benz 1930 (1:87).
Modelul este din plastic cu puntile din metal. Arata prea nou asa ca vor fi necesare interventiuni.
Este produs de Roskopf West Germany.