Paris - gara de nord.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Florinn

Administrator
Membru personal
Super Moderator
Trenulist
17 Ianuarie 2006
5.547
16
Cluj Napoca / Bucuresti
www.trains-addicted.ro
WEBSITE
http://www.trains-addicted.ro
YAHOO
bogdannf
LOCATION
Cluj Napoca / Bucuresti
Salut,

pentru inceput cateva imagini,
urmeaza sa completez acest articol cu imagini de pe ruta Londra-Paris-Londra.

In gara am stat aproximativ 30 minute, suficient cat sa admiri mai multe categorii de trenuri, TGV Thalys, Eurostar, trenuri regionale (sau nu).

TGV Thalys:




Locomotive asemanatoare (sau identice?) cu cele aduse de GFR pe la noi, si observati mai jos si macazul ce permite locomotivei sa plece spre depou fara a scoate garnitura de la peron:




Oare or fi insecte si in tunel? O parte din fauna Frantei se regaseste pe botul Eurostarului.




Alte imagini:

 
He he, te-ai vazut si printre tgv-uri :D. Super misto, cred ca daca ajungeam pe acolo ma dadea lumea disparut la pozat de tgv & friends :p.

pacat ca nu ai prins si un tgv albastru sau si mai bine un pos, daca tot erai acolo; ca din cate stiu ice-uri mai ajung prin franta, dar parca nu pana la paris ...

ps: uite ca se poate si la case mai mari: macaz chiar in interiorul garii, in zona peroanelor
 
Florinn a spus:

Sa inteleg ca este permisa stationarea materialului rulant pe macaz ?! Parca spunea cineva-pe-undeva cum ca nu... Sau sunt macazuri speciale ?
 
macleod a spus:
..

pacat ca nu ai prins si un tgv albastru sau si mai bine un pos, daca tot erai acolo; ca din cate stiu ice-uri mai ajung prin franta, dar parca nu pana la paris ...

ps: uite ca se poate si la case mai mari: macaz chiar in interiorul garii, in zona peroanelor

Mai exact ICE-urile ajung in Paris Est: