Colectia flvca

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
:confused: :confused: :aplauze: :aplauze: daca nu ma insel,cele doua locomotive sunt o premiera...felicitari stapanului cat si fam.Savin....care poate se indura de noi si deschide un topic despre ce si cum s-a modificat...
 
Puiu, te astept la vizionare "live".
Vali, frumoasa poza si ai dreptate, este un model Liliput transformat, dar tenderul este facut de la 0 de Cristi.
Cosmin, multumesc, sunt foarte bucuros ca se mareste parcul de locomotive cu abur CFR. Despre premiera, nu stiu, dar cred ca este primul 142 cu tender corect.
 
Dupa cum observam din pozele de mai sus, vopseaua lui Flo' isi cam face de cap. Sa intelegem ca te-ai mutat cu aerografu' de la Braila la Cluj?

Frumoase chestii, nu banuiam ca esti asa ceferist convins! :aplauze:
 
Frumoasa poluare :D !
Vali, pe Savini i-am lasat sa rasufle putin :D .
Realizarile de la Cluj sunt deosebite, nu ai cum sa nu devii ceferist.
 
Livrare catre depoul CFR de la Braila :D :



sa avem ce pune dupa EA CFR Marfa:



Cum a scris si Cristi, au fost ceva probleme cu transportul, chiar daca pe colet scria mare FRAGIL. Dar au fost deja trimise la atelierul de reparatii :lol: .

Si o repatriere de pe ebay:



Pe asta o trimitem la restaurare.
 
Trebuie completat cu ceva cisterne si vagoane acoperite. pai no, ashe!

Vagoanele astea verzi sigur nu merg cu metakitu'...

Apropos: cand faci eine kleine filmen mit K.bay-ul bengos?
 
Asa-i Vali, trebuie sa ne gandim la copletarea garniturii.
Filmarea cand e diorama fertig :oops: . Trebuie decor adecvat, nu? :D
 
Pe cutia locomotivei scrie: Profi Modell Thyrow.
Vanzatorul mi-a spus ca este o firma germana, care produce serii mici. Locomotiva este foarte bine realizata, ruleaza foarte bine si se poate digitaliza. In prospect se recomanda decodor Lenz Gold.
Am dorit aceasta locomotiva pentru ca arata aproximativ la fel cu locomotiva "Etelka", care a tras "trenul mic" la Buzias. Cei care au cartea "Buzias, nostalgii feroviare", stiu despre ce vorbesc.
 
Vagon CFR clasa I:



Multumesc Trains Addicted. Asta da surpriza :D

si acum putina Brawa:



si pentru amuzament:



cu multumiri Nuernberg!