Nebunia din mansarda

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
1 Exact - stanci 70% turnate in formele de cauciuc , 30% fabricatie proprie
2 Pentru expo l-am si pregatit si mai urmeaza inca 2 (daca rezist atatea nopti nedormite)
 
m-a convins. chiar acum comand la rally forme din acelea. trebuie un kit special de modelaj pt a face stancile acelea sau pot sa folosesc si kit-ul din constructii?
 
Vestitul ipsos sau ghips , numai ca iti trebuie un pic de indemanare la lipirea lor - nu te rezuma doar la forma care iti iese (rupe-le , suprapunele , faramiteaza-le )si lipeste-le tot cu ipsos , iar la sfarsit un cutter bun mai ciobesti , scobesti etc dupa cum iti vine inspiratia .
Apropo cauta poze cu stanci si peisaje si inspira-te si apoi lasa-ti imaginatia .
Daca nu ai mai lucrat in ghips o sa iti fie greu la inceput dar in timp o sa-ti placa (grija ca se usuca si se intareste brusc fara sa anunte :D )
PS - face multa mizerie dar merita :evil:

In forme sa pui amestec mai lichid si sa o lovesti usor pentru a scoate bulele de aer dintre striatiile formei si amestec .

Spor si astept poze
 
mai am o intrebare. dupa ce ai realizat stancile, ce ai folosit pentru a le da culoarea pe care o au in final?
 
Salutare,

Va prezint eu ce a mai facut Bogdan,din pacate el acum nu are timp.

Este vorba de alt modul,o diorama tare faina,cu niste stanci :roll: :roll: :roll: :roll:







In noaptea asta va fi gata,daca nu o vedeti maine aici atunci vineri.

Bogdane...... :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze:
 
Ultimele poze facute dimineata.






Mai trebuiesc lipiti copacii si cateva figurine.

Multumesc pentru catenara lui Florinn.
 
Bogdan, Gam,

Stii ce demonstreaza pozele voastre?

Faptul ca daca se vrea se poate si chiar intr-un timp record mai ales daca ai indemanare.
Pe de alta parte sustineti ideea mea, multumesc, ca la o expozitie nu este obligatorie o mare macheta functionala. Se poate si pe module fie ca se interconecteaza fie ca nu.

Oricum aveti toata consideratia din partea mea.
 
Bravo! :aplauze: :aplauze: :aplauze:
Fumos! :aplauze: :aplauze: :aplauze:
Pentru cine nu are spatiu si il roade pasiunea...este o solutie minunata-''minidiorama''.
 
Si dupa ce mi-am revenit dupa expo iata cu ce-mi pierd noptile , pana acum 3 nopti pierdute si mai urmeaza inca 2 cel putin.
Scuze calitatea pozelor dar au fost facute pe la 2,3 noaptea :twisted:

img0915lt3.jpg

img0913ri3.jpg

img0912li4.jpg

img0910ah1.jpg

img0908xh2.jpg

img0907zh3.jpg


Este vorba de gara Bonn - aprox 700 piese :twisted: de la Kibri
dimensiune aprox 100cm lungime / 35 latime
 
waw. asta da gara. dar si diorama pe masura trebuie sa ai. cu siguranta in pivnita ta se va potrivi perfect si iar vom ramane cu gura cascata de admiratie si invidie.

o intrebare. nu vinzi? pivnita cu diorama cu tot dupa finalizare? numai pivnita. poate punem mana de la mana si cumparam cu totii. :D 8)
 
:confused: Intradevar asta numesc eu "Gara",este superba ,are foarte multe detailii arhitecturale ,este impresionanta ,eu am ales tot de la Kibri gara Calw care are dimensiunile ceva mai mici decit gara Bonn adica 55x16x16 deci uneva pe la jumatatea garii Bonn ,am o mica intrebare daca se poate daca gara Bonn are peron si daca poti face o poza si din partea cu peronul?Multumesc anticipat si spor la treaba ,astept cu interes finalizarea lucrului la gara 8) :aplauze:
 
Salut!Frumoasa cladire...pacat ca e din plastic!Ca sa arate mai bine, eu cred ca are nevoie de un proces de ''imbatranire'',realizat profesionist.Sa te bucuri de ea intr-o gara pe masura!!! :D
 
Imi place n-am ce zice! Singurul lucru care ma deranjeaza la ochi este faptul ca este un pic cam tarcata. Prea multe combinatii de nuante. In rest super si felicitari pentru finalizare.

Cu respect,
 
o cladire super! si dimensiuni impresionante! trebuie sa ai spatiu nu gluma ca sa te incurci cu asa o cladire de gara. nu mai vorbesc de ce munca trebuie sa fi fost ca sa lipesti 700 de piese. acum sper ca si gara pentru care ai pregatit cladirea va fi pe masura, nu? adica nu va avea 2-3 linii. pentru asa o cladire trebuie macar o statie de cale ferata avind de la 6 linii in sus! :lol:
SUCCES!