• Forumul este in proces de upgrade!

Nebunia din mansarda

BOGDAN I

Well-Known Member
Salutare
Umiditate :-? ZERO , asa zisa crama este defapt o fosta camera de locuit aflata jumatate sub nivelul solului, mai are alte 3 camere de jur imprejur ,are incalzire (3 calorifere) podea si pereti izolati , 2 geamuri si o usa . Umezeala nu are ce cauta :twisted: daca o prind o calc cu trenul , sau o leg de turnanta si o invart 24 de ore :evil:
Era sa uit - multumesc lui Florin din Iasi (Gam3) pentru ca a pus cateva poze cu santierul in care imi pierd noptile :| eu momentan nu mai am aparat foto :-( si internetul pana la mici modificari merge :-x

rally

Well-Known Member
Bogdane !!!
Curat nebunie la tine acolo !!!! :-D :-D :-D
Dar mi-a soptit o pasarica, ca atunci cand termini diorama din crama, urmeaza sa o muti in mansarda... asa-i ?
rally

BOGDAN I

Well-Known Member
Mi-a ajuns o data mutatul ei , mai bine ma las de "sportul" asta decat sa o mai mut sau exersez si imi deschid firma "SC MUTAM DIORAME SRL" cu sloganul "vrei nu vrei tot cu mine ti-o muti (diorama binenteles)" :-D

LDH

Well-Known Member
Salut Bogdan!

Am o rugaminte la tine.
Te rog, daca se poate, spune-mi sub ce unghi pleaca liniile din centrul turnantei si care este lungimea liniei libere din fata remizei, usi remiza/margine turnanta.

Multumesc,

Cat despre afacerea ta cu multatul nu-i o idee rea. Aveai deja un client. Pe Radu Sofran :evil:

Prognosis

Well-Known Member
Super!

<t>Extraordinar! Felicitari si spor in continuare! As vrea sa am si eu un spatiu in care sa-mi aplic imaginatia! Din pacate, la bloc.... raman cu oftatul si cu traseele facute pe covor!</t>

Gam3

Well-Known Member
Membru personal
Cum nu pot pune filme si poze pe photobucket am pus pe YouTube 2 filmulete de la Bogdan din beci

BR 55 & BR 01
http://www.youtube.com/watch?v=TvnCQYk_-2o
Hupac
http://www.youtube.com/watch?v=0ULBfn4LNws

BOGDAN I

Well-Known Member
Multumesc
Si din nou multumesc lui Gam3 ca mai pune in locul meu cate ceva de prin beci .
Eu momentan nu am net decat la munca (cu restrictii :-x binenteles) iar acasa nu am timp prea mult sa filmez si sa fac foarte multe poze , seara ajung ,mananc si vre-o 3,4 ore cu berea rece in mana concep , construiesc si mai invart cate-o aburoasa prin beci.

Promit sa pun multe poze dar nu stiu cand inca :oops:

BOGDAN I

Well-Known Member
Salutare,
Noi poze din beci.Lucrarile au avansat,material rulant nou...abia astept toamna....:p :p sa-mi vina in vizita ajutoarele de la Iasi :|

Gara Bonn in constructie , in final va avea 4 linii acoperite , o rampa de incarcat vagoane , 2 pasarele , 2 cantoane ,o remiza cu tot ce inseamna ea pentru locomotivele cu aburi , iar in aceasta gara intra 3 tronsoane si ies tot 3 deci pot circula 3 garnituri independente.

BOGDAN I

Well-Known Member
Of ce oameni astia din Moldavia :grin: :twisted:
sa o iau cu inceputul :
1 Pozele sunt puse de Florin (Gam3) din motive tehnice :-x
2 Garniturile din poze sunt Lilliput , Piko , Roco
3 Luna este pozata de mine prin telescopul personal (dupa ce termin cu beciul caut sa fac "nebunia din crater :-D )
4 Nebunia cealalta este pentru calmarea nervilor inainte sa vin acasa de la servici pentru a lucra cu rabdare in beci la trenulete :grin:
5 Astept ideii ,critici si nenumarate pietre :grin: (arcul nu bate decat 100m asa ca stati linistiti :p )

CU RESPECT
UN ROMAN FARA TIMP FARA BANI ,FARA APARAT FOTO SI FARA INTERNET DAR CU TRENULETEEEEEEEEEEE

lupul_alb

Well-Known Member
Superba realizarea. Totusi stiam de o nebunie din mansarda. Acum, de ceva timp, vad ca s-a mutat in beci. Cu cea din mansarda ce s-a intamplat? A fost demontata, uitata, .... ???

Sus Jos