Pentru detinatorii de iPhone

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

interesantul

Well-Known Member
Trenulist
24 Ianuarie 2016
1.584
2
53
Cluj-Napoca
LOCATION
Cluj-Napoca
Pentru cei ce le place si utilizeaza iPhoneul cand stau pe buda... se poate descarca de pe iTunes un joculet dragur, mai ales la sunet Gold Rush lite, unde este vorba de un trenulet la care trebuie sa-i construiesti infrastructura. E o alta versiune al vechilui joc Pipes.
Cel care l-a facur e mare amator de trenulete, si are un sound cool...

Enjoy

P.S.

Jocul e free si are vre-o 5 up-date-uri
 
Mi-a placut atat de mult, incat am cumparat versiunea completa. Doar 0.59 lire...
 
si eu mi-am luat versiunea full. E f misto jocul. Desi ei zic ca are 50 de nivele, vad ca nu se mai opresc...Bine..nu mai e nimic nou, doar un timp mai scurt inainte de plecarea locomotivei.
 
Un program foarte tare!!!
La secţiunea free de la AppStore a aparut urmă’torul program: SPB TV.
E un program ce-ţi permite sa vezi câteva sute de posturi TV de pe mapamond. Sunt in direct, cu o inarziere de aprox. un minut.
Ceea ce e de remarcat, e faptul ca am gă’sit cu ajutorul acestui program postul BahnTV, precum si mulţime de posturi TV nemtesti. Ca si canale interesante mai e remarcat si canalele NASA1si 2, precum CCTV in 5-6 limbi de circulaţie internaţională’, pline de documentare de că’lă’torii, precum multe alte genuri.
Funcţioneaz㒠si WiFi si 3G.
 
DB Navigator

DB a scos un progră’mel care-ţi permite s㒠programezi tot ceea ce doreşti în materie de că’lă’torie cu trenul prin EU, dar pentru detalii ar trebui intrat pe site-ul fiecă’rei ţă’ri.
Din pă’cate tarife îţi afişeaz㒠doar pe Germania.
Faţ㒠de infofermobile.ro, care este ok pentru RO, are viteza de că’utare mai mare, dar nu are detalierile infofer.

Am cautat de ex. Cluj - Iclod, şi mi-a dat toate categoriile de trenuri.

DB a mai scos aplicaţie şi pentru bikeri, şi pentru rent`a car.

Faţ㒠de aplicaţia Railteam (free) are inclus㒠secţiunea de bilete, în rest în afar㒠de culoarea de fond sunt identice aplicaţiile.

Toate aceste aplicaţii sunt FREE şi au fost lansate în 15.07.2011

Pe forumurile de specialitate IT (macuser.ro) se vorbeşte de crearea unei aplicaţii specializate pentru CFR.

Cic㒠exist㒠pe sistemele de operare Android aplicaţia „Feroviar” şi se mai vorbeşte de portarea ei şi pe iOS pentru iPhone.

E.


P.S. Poate cineva s㒠fac㒠o mic㒠descriere a aplicaţiei „Feroviar”?
 
Stiu ca era pe aici pe forum chiar autorul aceste aplicatii .

uite un link catre aceasta : http://www.androider.ro/feroviar-mersul-trenurilor-pentru-android-681

Ca idee recomand utilizarea site-ului www.cfrcalatori.ro e cel mai bun si cel mai rapid. Si mai ales la capitolul cautare dupa tren imi place ca iti spune de unde primeste vagoane si in ce statii.
 
Din pă’cate vizionarul Steve Jobs nu mai este.

Cuvintele sunt de prisos.

http://www.macuser.ro/index.php/

E.