Cum pot rezolva aceasta problema???(s-a rezolvat)

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Merge si fara sa modifici CV115. Am incercat acum....
Cu lokprogrammer e mult mai simplu.

Nu a mers din prima fiindca pe BR218 aveam un decodor chiar basic. :D :D
Puteam sa ma chinui eu mult si bine.....mi-am adus aminte de primul decodor cumparat de la Rally cand eram "afon" in modelism feroviar.... :D ...nu ca acum as fi cunoscator.... :D
Multumesc inca o data "Dac"
Cand vii prin Bucuresti te invit la o bere.
 
Intrebare: locomotiva are loc pt. difuzor (eventual cu cutie de rezonanta) ?
 
Nici gand....Nu are loc special. Eu l-am lipit pe tavan, ca sa zic asa, in dreptul unui pantograf....asta dupa ce am micsorat cutia difuzorului....are doar spatiu special pt. decodor.
 
shikane , dac ,
Exact asa se pune difuzorul sunt si niste locasuri pentru holdsuruburi mici in sasiul locomotivei si la cutia difuzorului trebuie decupata partea din spate (ca sa nu zic fund ) :D si prins difuzorul cu membrana in jos pentru ca sunetul sa se propage mai bine carcasa locomotivei jucand rol de cutie de rezonanta . Decodorul se monteaza in partea opusa sub celalalt pantograf .
 
Da...pai era singura sansa asa lipit de tavan....si sa ti ca intradevar sunetul se aude chiar bine....am ramas putin uimit, ca fata de celelalte lok ale mele cu sunet care au orientat difuzorul inspre partea de sus, asta se aude cel mai tare....
Hai ca ma apuc sa fac ceva poze si le pun acum.