Vagon CFR etajat 50 53 26-26 xxx

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

mity

Well-Known Member
Trenulist
22 Februarie 2016
1.051
3
Braila
www.trenuletze.ro
WEBSITE
http://www.trenuletze.ro
YAHOO
dumitrucoman
LOCATION
Braila
In colectia mea am 6 astfel de vagoane produse de PIKO, dar doua dintre ele au suferit ceva schimbari importante. :)

In primul rand am schimbat culoarea vagonului, din albastrul PIKO intr-un bleu ars de soare. Am fost la D-nul Savin Alexandru in atelier si ne-am pus pe treaba. Eu am dezmembrat vagonul, si dansul l-a vopsit dupa o nuanta indelung studiata cu poze din realitate si monstre despreinse de pe un vagon de la depoul Galati. :)

Etapa vopsirii:



 
Dupa vopsirea exteriorului am trecut la vopsirea interiorului in nunate care sa contrasteze cu lumina din interior astfel incat nopatea sa se vada interesant pe geamuri. :)

Etapa montarii oamenilor:




In poza urmatoare se vede fiferenta de nuante intre ce era si ce este acuma. :)


La final am intalnit o problema, nu am mai avut timp sa merg pe teren sa fac poze cu inscrisurile corecte de pe un astfel de vagon. Daca are cineva poze detaliate cu acest vagon si mi le poate trimite si mie, ii multumesc anticipat. :)