Pod de lemn HO

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
daca plasticul,dupa vopsire imita bine metalul,lemnul are nevoie de atentie mi mare iar extrudatul se preteaza destul de bine pentru constructii de piatra beton etc....altfel nu ma mai oboseam sa fac atatea din extrudat :p
 
Eu zic ca se pot face si micute,in functie de cat aracet iei pe acul de seringa.Cine vrea un pod care sa fie tras la xeros...sa-l cumpere,cine este pasionat si de lucrarile home made,sa-l faca iar daca il pune pe diorama sa foloseasca materiale adecvate.Cel mai greu de reprodus sunt podurile de metal.Eu daca as face o diorama podurile de metal le-as cumpara iar cele de lemn le-as realiza dupa schemele primite.
 
un tablier simplu de la Noch are 65-66 mm,pila nu cred ca trebuie sa aiba mai mult de 74 mm latime,adica 4 mm in plus pe fiecare parte....LDH? :roll:

grosimea 30-40 mm cred ca este suficienta,iar inaltimea este in functie de relief unde va fi amplasat podul.