Bachmann China ND2

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
doua astfel de locomotive au facut RG in RELOC dupa achizitionarea lor de catre GFR din China.(personal m-am urcat in ele si ca drept suvenir mi-am oprit becul de la farul central care este tip XENON dar de proportii mai mari)_il fac cadou lui hgdan_.de unde sa stiu la vremea respectiva ca ma voi alege cu un astfel de hobby????ca faceam eu sute de fotografii....pentru toti.
 
chinezarie, nechinezarie, arata mai bine decat varianta Tillig (este mult mai bine realizata si mai aproape de realitate); pacat insa ca nu are tampoane (am si eu un fix) si ca nu stiu de unde luam vagoane pentru ea.
In rest, abia astept sa vina.
 
de ce sa o trimit la braila la dl savin, cand o pot face eu, inclusiv tampografia? :evil:

De un singur lucru sunt convins; ori ca o fac eu, ori dl. savin, tot nu o sa iasa ca din fabrica...asa ca mai degraba o las asa
 
mda. Enervant de frumoasa si... ieftina. Roti cu spite si cutie dintr-o bucata... Ce mai: nemtii astia sunt mai buni decat nemtii aia.
 
se pare ca sa mai ieftinit din cate vad eu... http://cgi.ebay.de/BACHMANN-CHINA-ND2-DIESEL-LOCOMOTIVE-FAMOUS-DETAILS-NEW_W0QQitemZ110331541320QQcmdZViewItemQQptZUK_Trains_Railway_Models?hash=item110331541320&_trksid=p3286.m63.l1177
 
am facu pozele; din pacate nun reusesc sa le urc pe photobucket.com

Asa ca primele impresii vor fi fara poze.

In cutie se afla pe langa garantie si prospectul unei aburoase care merge cu o baterie de 9 V si care e scrisa in limba lui Mao, schema cu locomotiva desfacuta si reperele (sunt sute) - am scanat-o si p-aia, precum si o brosurica in care este prezentata succint locomotiva reala.

Acum, locomotiva:

Are roti spitate

Are numeroase detalii metalice (suspensiile sunt din metal si par functionale), barele din dreptul usilor scaritele, etc.

Cabinele sunt "mobilate" si voi avea grija sa la imbunatatesc.

Goarnele nu stiu daca sunt din alama sau sunt din plastic vopsit.

"Elicea" de pe acoperis nu este simulata, ci este o piesa distincta..

In interior are loc pentru difuzor, asa ca i-am trantit un ESU Lok Sound v3.5 (momentan cu sunet de BR218).

Ce nu imi place:
- trebuie gasita o modalitate de a schimba cuplele
- NU ARE TAMPOANE - oooofff
- cu locomotiva pe loc, angrenajul are joc, adica poti misca locomotiva cu mana cam juma de centimetru.
- farul central e tip xenon; nu are lumini cand da cu spatele

Restul detaliilor vor veni odata cu pozele, dar si dupa ce o voi pune la munca.