Pasiunea mea :Trenuletele electrice -Caile Ferate LA S&D

lupul_alb

Well-Known Member
Trenulist
7 Dec 2016
1.500
0
Bucuresti
super. imi place. abea astept sa o am.

de ce nu ai facut si un film cu ea si cu vagoane atasate si dintr-o pozitie mai joasa, nu de sus?

sa o stapanesti sanatos.

asta ma convinge ca trebuie sa iau si cateva sine R3 pentru partea dreapta a dioramei, in partea stanga las asa, ca oricum intra in tunel si nu se vede. :D

silviu20061

Well-Known Member
Trenulist
27 Aug 2016
1.266
0
Bucuresti
lupul_alb a spus:
super. imi place. abea astept sa o am.

de ce nu ai facut si un film cu ea si cu vagoane atasate si dintr-o pozitie mai joasa, nu de sus?

sa o stapanesti sanatos.

asta ma convinge ca trebuie sa iau si cateva sine R3 pentru partea dreapta a dioramei, in partea stanga las asa, ca oricum intra in tunel si nu se vede. :D
Am facut de sus filmul pentru a se vedea diferentele la curbe ,iesire boghielor in interiorul curbei si a caroseriei in exterior
Pai cam greu cu despachetatul vagoanelor :roll:
Poate cu alta ocazie ,dar trage sigur foarte multe vagoane :D

silviu20061

Well-Known Member
Trenulist
27 Aug 2016
1.266
0
Bucuresti
Si acum ceva poze cu o incercare de a face un circuit de gara cu un mini triaj ,dar aceasta nu va fi nici pe departe circuitul final al acestei garii ,inca lucrez la aceasta :D

silviu20061

Well-Known Member
Trenulist
27 Aug 2016
1.266
0
Bucuresti
Peronul in lucru ,au venit si alte utilaje pentru a grabi constructia care stagneaza dintr-un simplu motiv :LIPSA LIPICIULUI REVEL :(

silviu20061

Well-Known Member
Trenulist
27 Aug 2016
1.266
0
Bucuresti
Si iata ca a sosit si camionul cu mult asteptatul lipici REVEL :D :D :D :D :D :D
Pe aceasta cale ii multumim furnizorului care ne-a ajutat sa depasim aceasta criza LDH