Locomotive de manevra

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Doru

Well-Known Member
Trenulist
14 Februarie 2008
500
0
Cluj Napoca
YAHOO
[email protected]
LOCATION
Cluj Napoca
Incep prin a prezenta cateva locomotive ce au intrat in colectia mea.
Aceasta mica bijuterie DIESEl de la LILIPUT. tocmai pregateste o garnitura de trenuri in gara Dettingen :D

Locomotiva are o culoare foarte placuta (inmatriculare austria). Lumini de deplasare fata-spate pe led-uri, care se aprin la o tensiune scazuta, nici nu incepe locomotiva bine sa miste si luminile sunt puternice.Detalii la inscriptionare extrem de precise. Mie imi trebuie o lupa sa le poti citi, asta ca sa nu apelez la aparatul foto. Are si o cansitra de ulei, barile de la cabina sint montate separat. Arata superb!!!

Alta locomotiva de manevra , dar de data asta cu aburi, este aceasta mica BR92 "LILIPUTANA"
Este delicioasa sa o vezi mergand. Luminile sunt pe Led-uri galbene, foarte bine conturate. Ceea ce e deosebit la ea, e ca se vad in marchiza absolut toate detaliile.
Vagonul Shell pe 3 osi este si el Liliput, extrem de bine realizat, toate inscrisurile , data de revizie, etc. Cred ca numai scrisoarea de trasura ii lipseste, inca nu a apucat lucratorul feroviar sa i-o puna.Celalalt vagon de animale, este un TRIX si el are o multime de inscrisuri pe frama, ba inca i se mai si deschide usa!
 
Frumoase piese de colectie! :aplauze: Vad ca ai un siloz ca al meu, sa-ti traiasca!Dar cu cisterna aia beton de la liliput m-ai intrecut... Dar las' ca iesi tu la pensie si recuperez! Succes!!! ;-)