PASIUNI ASCUNSE ALE TRENULISTILOR

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
@victorian & @cosmin
Multumesc frumos pt. aprecieri; realitatea este ca sub apa este f. dificil sa faci poze: cu cat creste adancimea cu atat scade luminozitatea si implicit creste timpul de expunere de aceea este bine sa te scufunzi la miezul zilei cand soarele este cat mai sus (noroc ca cipul din Olympus este deosebit de sensibil).

Pe de alta parte, cu cat esti mai sus cu atat te misca mai mult apa (mai ales valurile) si adio imagini clare... :(

Si cum la snorkeling te misti sub oglinda apei, iar curentii si valurile te arunca in toate directiile, cel mai potrivite sunt imaginile "in miscare" :idea: Solutia? Panasonic SDR-SW20 (1,5m waterproof)

Pentru o calitate cat mai buna dati click pe "watch in high quality", apoi pe full screen si asteptati umplerea benzii rosii:
http://www.youtube.com/watch?v=sUEQI9rCRIU
http://www.youtube.com/watch?v=8iTbxnSDIyo
http://www.youtube.com/watch?v=GDrodw1t184
 
Pai trebuie sa recunosc ca cea mai veche pasiune a mea(dupa femei) e speologia, deocamdata imi refac echipamentul, de aceea anul asta mai mult am vandut decat am cumparat trenulete, iar cu trenul mai deloc n-am mers, preferand autoturismul(care azi s-a stricat dar cum am invatat cu regretatul Oltcit l-am reparat singur).
 
acum am gasit asta si pun si eu :
printre hobbiurile care au fost si s-au dus :
fotografia cat s-au mai gasit substante dupa revolutie ( aveam in baie un adevarat laborator acum nu mai am nimic :p)
din pasiunile recente si care inca ma bantuie :
electronica , robotica , aeromodelismul si nu in ultimul rand broscutele :)
nu animalute ci de-astea :
http://aircooledgarrage.110mb.com/home.html
nu mai pun constructii de mobila si altele ...
cam atat ... nu ajunge?
 
Buna dimineata m-am gandit sa postez si eu unul dintre hobby-urile mele :D . M-am mutat in Bucuresti de putin timp dar pot spune ca echipa mea de fotbal preferata a fost, este si va ramane Poli Timisoara. Consider ca aceasta echipa are cea mai civilizata galerie din Romania si este cea mai unita fapt ce reiese din protestul sustinut in urma depunctarii echipei cu 6 puncte.. Hai Timisoara!







 
Desi sunt mai vechi pe forum, poate nu multi imi stiti toate pasiunile mele. Lasand la o parte orice legat de trenuri, mai raman cateva mici pasiuni ale mele. Prima si cea mai importanta, dupa trenuri, ar fi Rock-ul(in special Metal-ul). Si acuma imi pare rau ca nu am apucat sa merg la Bucuresti pentru Metallica si Iron Maiden, dar poate mai se ivesc ocazii ;) . Trupe preferate? Hmm...Metallica, trupa cu care am inceput sa ascult, Iron Maiden, Guns n' Roses(pe vremea cand inca mai canta Slash), AC/DC, cam orice clasici din anii 70-80. Pe langa mai imi place power metal-ul(Hammerfall) gothic rock si simphonic metal(Nightwhish, Epica, Evanescence, Lacuna Coil). Din Romania se pot enumera Cargo, Luna Amara, Gandul Matei(stiu ca sunt din Moldova ;) ), Vita-de-Vie, Phoenix, Iris, Pasarea Colibri, multi dintre care deabia ii astept sa ii reascult cu ocaizai festivalului de rock de la Arad :)
O alta pasiune a mea, mai recenta, este electronica. Aceasta a apratu, probabil, si datorita profilului facultatii mele :)
Cam astea ar fi pasiunile care ma definesc: Trenuri, Rock si Electronica :)
Rock On!
smiley-faces-84.gif
 
Salutare
Daca tot s-a deschis un topic legat de alte hobby uri in afara de modelism m-am gandit sa postez si io ceva legat de alt hobby de-al meu care este fotografia , am inceput sa fac poze cam acum un an fara 5 zile :D dupa mine consider ca la fotografie am pricep cel mai bine desi deocamdata nu am un apara semi profesional am reusit sa fac cu un aparat compact multe chestii care alti oameni nu pot sa le faca cu un asemenea aparat ca sa nu mai discut multe pun niste poze , ele spun cele mai multe
vizionare placuta





sper ca v-au placut
 
ioana a spus:
LDH a spus:
ioana a spus:
M-am mutat in Bucuresti de putin timp

Sa nu spui ca ai lasat Banatul pentru Bucuresti?

Am lasat Banatul pentru Bucuresti deoarece am venit aici la facultate... O seara buna!

Aha, deci doar in trecere?

Bafta la facultate si modelit!

Sper sa nu se incurce una pe alta
 
Hop si eu.
Prima pasiune "modelistica" au fost avioanele. Trenurile, desi au fost de la inceput, partea de modelism a intrat mai tarziu pe fir (acum vreo 4-5 ani)
Majoritatea sunt la scara 1:72.



Cateva la 1:144 si un tanc la 1:32


Machetele sunt in diverse stari, cele mai vechi avand vreo 10 ani si au suferit multiple RKuri.

Si recunosc ca am o slabiciune pentru aviatia germana din WW2. :D
 


O activitate extrem de relaxanta (nu ca as fi foarte stresat :) ). In plus, imi place la nebunie mirosul de iarba proaspat cosita.
 
buna Vali,

asta chiar ca este un hobby relaxant! ;)

(nu ca nu m-ar relaxa si modelele de avioane, doar am peste 350, insa prefer sa miros iarba proaspat cosita decat sa ma gandesc cum ar mirosi Treibstoff 87 Oktan nach RLM :D )
 
buna dimineata la toata lumea!!!
eu ce sa mai spun?! :( :(
bicicleta am dar m-au lovit timpitii astia de aici din athena!!!ce-i drept am refacut-o si acum merg cu ea numai la munte....
apoi...modelism static ...avioane la 1/72 ca celelalte mai mari au nevoie de spatiu si modele militare la 1/35...
cit despre muzica...am impresia ca sint pe aceeasi lungime de unda cu TYCO...
in rest ma ocup de smecherii in domeniul electric si al telecomunicatiilor si pc-urilor... :p :p :p
poate cine stie ...cu atitea lucruri cu care ne ocupam facem si noi cite un reality show "ROMANIA HOME MADE" ceva in genul americanilor...si uite asa ne construim casele cele dorim cu prietenii si cunostintele!!! :D :D :D
o zi buna tuturor si spor la treaba!!!