Locomotiva cu aburi BR 84 fotoanstrich

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Pai in jocul de-a BLIEZKRIEG-ul echipa de interventie s-a miscat mai repede, prin parasutare si asteapta garnitura cu combustibili... Dar daca trebuie neaparat, facem rost si de vagon gri pentru echipa de interventie. Asta dupa ce plasez pe tancurile de apa ale locomotivei Crucea Germana.Wermacht-ul de rigoare. Fiori, ce mai... :D
 
Dar cred ca ar fi mai bine sa revenim la oile noasre, prezentare si discutii despre modele, garnituri, etc si sa nu intram in toiul actiunii de pe diorama, ca ii deranjeaza pe aia cu perciunii lungi, pentru care imi ascut foarfecele. Concluzie: nu e nimic de ras, mie imi place aspectul Garniturii GRI si daca nu convine, problema lor! :!:
 
Propun moderatorilor sa nu mai permita interventiile lui fellipe in topicurile mele.TOT timpul are ceva cu navele sau garnitura mea.Consider ca mesajele lui sunt neconstructive , total in contradictie cu afirmatiile mele. I-am trimis PM in care am subliniat ca il ignor si va rog sa tineti cont de aceasta solicitare.Nu l-a invitat nimeni sa jigneasca in permanenta si nu cred ca intereseaza pe multi divergentele provocate pe parcurs. Multumesc!
 
obiwan a spus:
Propun moderatorilor sa nu mai permita interventiile lui fellipe in topicurile mele...Multumesc!
Salut! Eu cred ca defapt tu ai ceva cu toata lumea, nu lumea cu tine. Noi incercam sa iti explicam unele lucruri si tu esti tot Gica Contra. Si chiar nu stiu cum ar putea moderatorii sa il opreasca pe felippe sa mai posteze la topicurile tale, din cate tin eu minte face parte din colectivul de administrare a forumului. Uite aici lista, in cazul in care nu o sti: http://forum.lokomotiv.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2672
La fel cum pentru tine o garnitura GRI este corecta, la fel si pentru mine un vapor cu aburi cu unul diesel cu unul cu vasle sau cu panze sau mai stiu eu cu ce este totuna. Ar trebui sa ne facem toate locomotivele din metal cred, ca sa satisfacem preferintele tale. Ma rog...gusturile nu se discuta asa ca pun capat aici. Cum a spus si Bogdan este un hobby, fiecare face cum ii place!
un weekend placut!
 
Multumesc lui nenea Florinn, Gicu si Santa Fe Fan. Modelismul presupune si ceva fantezie. La Garnitura Gri mai am de lucru pana o definitivez. Inscriptionari, tampografie, etc , dar sunt inca la stadiul de incercari. Trebuie sa gasesc o sursa de coniac gri, ca ma pune pe ganduri vagonul propus de Gicu. Wermahtul mai avea si momente de relash. Toate bune! :evil:
 
Rog frumos daca are cineva o schema de vopsire in camuflaj de iarna pentru tancul de pe platforma REICH-ului:

 
acela e un panzer 3 si din ce am gasit eu...poza asta arata cel mai bine

http://bp1.blogger.com/_NLoUoYvgRwM/R2nDvBBuwRI/AAAAAAAAAAk/CYIjaH57HXM/s1600-h/HL+Panzer+III+031.jpg

si aici sunt mai multe poze http://gcadez.blogspot.com/2007/12/hl-panzer-iii.html