Expozitie de Modelism Feroviar la BRASOV, editia a II-a

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

BOGDAN I

Well-Known Member
Trenulist
9 Ianuarie 2016
955
2
Brasov
LOCATION
Brasov
Salutare tuturor trenulistilor
Am placerea sa va anunt ca am definitivat prima etapa a organizarii expozitiei "COLECTII SI COLECTIONARI" - expozitie cu tematica feroviara .
Expozitia v-a avea loc in perioada 28.11.2008 - 01.12.2008
Dechiderea oficiala - Smabata 29.11.2009
Locul de desfasurare CENTRUL CULTURAL REDUTA , Sala ARCADIA (exact ca anul trecut)
Expunere - Orice model feroviar sau ce are legatura cu trenurile , orice scara (N,TT,HO ...... G)

Vor fi modele expuse de expozanti din toate colturile tarii .
Lista de expozanti inca nu este definitivata , astept propuneri, ideii, cine vrea sa vina si ce are de expus .

Pentru detalii si mesaje folositi PM :

Bogdan I
Dimitrov


Organizatorii au dreptul sa-si selecteze expozantii din listele si PM-urile primite pana in data de 25 August 2008 .


Multumim !
 
Re: EXPOZITIE DE MODELISM FEROVIAR LA BRASOV ,EDITIA II

<r><QUOTE author="BOGDAN I"><s>
BOGDAN I a spus:
</s>
Vor fi modele expuse de expozanti din toate colturile tarii .<br/>
Lista de expozanti inca nu este definitivata , astept propuneri, ideii, cine vrea sa vina si ce are de expus .<br/>
<br/>
Organizatorii au dreptul sa-si selecteze expozantii din listele si PM-urile primite pana in data de 25 August 2008 .<e>
</e></QUOTE>

Ca vizitator al <B><s></s><URL url="http://modelism-feroviar.blogspot.com/2008/07/colectii-si-colectionari-brasov-2007.html"><s></s><SIZE size="150"><s></s><COLOR color="green"><s></s>primei editii</COLOR><e></e></SIZE><i></i><e></e></URL><e></e></B> tin sa va felicit pentru continuitate insa as vrea sa ne spui daca una din cerinte ar fi ca expozantul sa fie si vanzator ... cum s-a intamplat anul trecut ... va fi EXPO cu vanzare? sa stie lumea sa vina si cu banii <E>:)</E><br/>
sau pur MODELISM <E>:?:</E></r>
 
O sa fie si expozitie cu vanzare , momentan si-au anutat participarea 2 importatori de pe piata romaneasca . Unul din importatori o sa vina din partea a 2 firme .

Sa nu se faca confuzia expozant=vanzator=reprezentant firma .
Expozantul poate fi doar expozant , vanzatorul doar vanzator si reprezentant firma importatoare doar reprezentant , dar majoritatea reprezentantilor sunt niste vanzatori iscusiti si au niste modele sepciale de expus :D :D :p
(Na ca mi-a iesit)

PS. Organizatorul e si el pe acolo :twisted: sterge prafu' :D
 
In alta ordine de idei avem pe lista deja invitati din (ordine aleatorie fara spaga primita)
Braila , Bucuresti , Iasi , Oradea , Cluj , Brasov
Asteptam vesti de la remiza Arad si alte sucursale din tara :D

PS. Invitati de onoare pentru modelismul feroviar romanesc , MAESTRI TUNARILOR CFR - Familia Savin (Senior si Junior)

UN alt amanunt important , pentru a vedea cate persoane au intrat la expo rugamintea celor care ne pun sala la dispozitie va fi o taxa de intrare "DATI UN LEU PENTRU TRENULETUL MEU ".
 
:D :D :D
Cu o singura conditie bumbi sa fie HO sau TT :D
Iar in Noiembrie cred ca patinele de la locomotiva o sa-ti foloseasca ( e iarna si gheata deobicei in Bv in acea perioada) :D

dadrian - Te rog (stiu ca cer mult)imi trimiti un PM cu ce ai vrea sa expui si cam ce spatiu ti-ar trebuii ?
Danke
 
PS EVERYBODY
Este valabil anuntul cam pentru cine vrea sa participe - Un nr aprox de locomotive , vagoane , si diorame daca sunt ce dimensiuni au .

Spatiu este dar are o geometrie ciudata si nu vreau sa iasa un amalgam :twisted: varza , ceva gen "ca la piata " :twisted: :-?
 
BOGDAN I a spus:
:D :D :D
Cu o singura conditie bumbi sa fie HO sau TT :D
Danke

Adica N nu este binevenit la expozitie.Pregatesc o diorama modulara la aceasta scara .Sper sa reusesc sa o finalizez.fara vegetatie deocamdata. Ma primiti ? :?:
 
Fratilor fara suparare dar "o luam pe aratura "
MA REPET PENTRU ULTIMA DATA :
DUPA DATA DE 25.AUGUST 2008 ORGANIZATORII O SA ALEAGA DIN LISTA PRIMITA PE PM (Diorame cu dimensiuni si scara , Nr de locomotive si tipul , vagoane - un nr aproximativ (calatori , marfa ,militare , utilaje de intretinere linie )Orice scara , In cazul importatorilor o idee a spatiului necesar pentru expunere+stand vanzare )
de la viitori posibili participanti as dori - Nume , Oras , E-mail sau nr de telefon , club sau firma daca este cazul .

Dupa aceasta data nu mai acceptam nici o propunere .

Multumesc si sper ca m-am facut clar si inteles .
Nu mai vreau mesaje gen - "vin si io ca am 4 locomotive si 7 vagoane , si am inteles ca masa si cazarea este gratis , semnat X "

O saptamana usoara .
Momentan am lista de la Iasi , Bucuresti , Braila .
 
Expozitie Brasov Editia a II-a......

<t>Salutare tuturor...este ora 2:00 dimineata si citesc ce s-a mai "scris"aici....desi sint "chior"de oboseala...dupa 1500 de km prin tara,in nici 48 de ore....dehhh...asta-i serviciul..... Va rog si eu,ca sa fim bine intelesi....nu vrem sa fie ca la piata;nu va fi la "legatura"....va fi cu reprezentare.Cei care au fost anul trecut stiu foarte bine despre ce este vorba.Exponatele "la bucata" pot fi trimise prin cei care vor reprezenta un grup.Avem nevoie de seriozitate si.....competenta maxima si ,din pacate,nu putem fi "agentie de turism". A fi expozitie cu vinzare nu inseamna "bilci"(iarmaroc sau ceva asemanator),luati termenul in ceea ce este el astazi,cind vorbim de "market-ing".... Ne-am pus si noi "obrazul" la bataie,plus cuvintul nostru,in fata unor persoane cu "greutate",care cred in noi si care au si fost impresionati,anul trecut, de ceea ce s-a facut.Am dovedit ca nu s-au dat si cheltuit niste bani degeaba.Lumea a mai auzit inca odata de "nebunii trenulisti" si va mai auzi din nou anul asta. Deci.....valoare , competenta si respect reciproc.Toti avem astfel de cistigat.Cu multumiri,pentru intelegere,"Dimitrov" .</t>
 
Salut

O mica intrebare:exista si o adresa de e-mail unde se pot face inscrieri?Pentru un prieten care nu este inscris pe forum.

Multumesc.
 
Coobra
Asa suparacios ma sti , o gluma , 2 ,3 prinde bine la suparaciunea romanului
PS. Numai legatura de ceapa sau usturoi sa nu fie ca :p
Sorin
sub fiecare topic al meu scrie "profile" "pm" si "EMAIL".
sau [email protected] este acelasi lucru :D :| :D
 
Gata! S-a hotarat! Orasul din sufragerie iese in lume. Diorama de la Slobozia va fi prezentata publicului larg in cadrul acestei Expozitii
Multumiri domnului Gabi Sbingu, un coleg de suferinta feroviara, ce va asigura transportul dioramei.
 
Salutare tuturor
Noi Dan Moisa si Ioan Bogdan pentru succesul expozitiei avem nevoie de un mic ajutor

Vitrinele pentru exponate sunt din foi de sticla de 4mm grosime .Nu gasim nicaieri coltare de imbinare pentru aceste foi de sticla pentru a creea vitrine .(anul trecut am folosit scotch dublu de calitate ,a fost scump si nu se mai gaseste) .Am auzit ca exista din aluminiu , plastic etc sunt ori sub forma de cuburi cu santulete in care se imbina foile de stica de 4 mm , ori baghete lungi dreptunghiulare pe care le taiem noi la ce dimensiuni vrem.

Astept orice oferta pentru asa ceva - Un nume de magazin , o adresa de net unde se poate comanda , orice ......

Multumim
 
Lista participantilor a fost definitivata , maine ma duc cu ea la "aprobobari"
Sper sa o pot publica aici dupa ziua de maine exact in forma actuala 8) :twisted: :D

PS. Ceva urme de coltare pentru imbinat geamuri la vitrine ?
 
Am hotarat ca lista sa fie secreta :D pentru a creste suspansul.
Cine e curios sa vina sa vada :p la fata locului in Noiembrie

Acum sa revenim la lucruri mai serioase :confused: Chiar am nevoie de ideii cum sa imbin niste foi de sticla fara a le gaurii sau prinde cu adeziv (silicon sau scotch dublu).ca sa formeze niste prisme .
Zilele astea cred ca am stat ore intregi pe la magazine (BRICO,BAUMAXX,PRACTIKER ETC..) si nu am gasit rezolvarea .Stiu ca exista acele coltare dar nu stiu de unde sa le iau , exista ori cu santuri ori cu surubele cu cauciuc in capat doar ca sa le strangi sa fixeze sticla prin presare nu prin gaurire .
Need Help,ajutor ,ideii

Multumesc
PS.Orice idee care sa poata fi pusa in aplicare primeste un premiu la expo :|