142 CFR

LDH

Well-Known Member
Trenulist
Intrebarile ca intrebarile dar asta seamana a provocare si cred ca o accept

142, o masina care-mi place extraordinar de mult

Multumesc pentru desene si daca le putem avea la o rezolutie si mai mare te rog sa ne spui cum trebuie procedat.

Deja visez la 142.000 tractand o garnitura accelerat pe ruta Arad-Deva-Sibiu-Brasov-Bucuresti avand in compunere vagoane dragi noua.
Daca nu realizate fizic macar planurile sa fie.

p.s.Mai exista si altele :lol:

udrea

Member
Trenulist
3 Noi 2009
32
0
Braila
La ora actual㒠lucrez la mAcheta 1:25 a locomotivei CFR Chemnitz za Orient Express-ului. Am reuşit s㒠fac tenderul si partial locomotiva. Este vorba desopre o macheta originala din carton, ceva de genul Modelik din Polonia. De mult ins㒠doresc s㒠fac machetele locomotivelor 142 si 151. Daca mai aveti planuri detaliate, vederea lateral㒠si tenderul, pe care s㒠le postati, voi ramane dator. De retinut ca ambele locomotive folosesc acelasi tender. De asemenea mai caut fotografii din interiorul locomotivelor, sau planuri cu vederea dinspre focar.
Va multumesc, Dorin Udrea

udrea

Member
Trenulist
3 Noi 2009
32
0
Braila
Multumesc din suflet. Cand ajung la tender o sa mai solicit eventual poze. Cu tenderul dinspre cabina. Am sa incerc sa postez foto cu macheta tenderului locomotivei 2b Codaesti. Apropo, imi poate explica cineva cum sa postez fotografiile?
Multumesc!
Am postat pe Photobuket dar nu am reusit s afa decat atat:
http://s776.photobucket.com/albums/yy41/udrea/Poze%20cu%20macheta%20tenderului%20locomotivei%20Codaesti/

atraian

Active Member
Trenulist
4 Apr 2009
85
0
Cluj-Napoca
Apropo, imi poate explica cineva cum sa postez fotografiile?
In Photobucket daca muti cursorul pe poze in josul lor o sa apara mai multe adrese. Copiaza IMG Code si insereaza-le in textUL mesajului si acesta va aparea cu poze.

udrea

Member
Trenulist
3 Noi 2009
32
0
Braila
Vorbim nu este nicio problemă’. Din punctul meu de vedere ins㒠as vrea sa termin si locomotiva. Pentru c㒠tuşa final㒠va fi facut㒠pe întreg ansamblul. Dar promit c㒠o sa ne vedem. Apropo unde este locatia clubului?

scristi

Well-Known Member
Trenulist
12 Sep 2016
377
7
Braila
YAHOO
savinc2000@yahoo.com
salut, ce locomotiva cu aburi va fi in final, ca 142 din cate stiu are 4 osii pe tender nu 3
Numai bine

udrea

Member
Trenulist
3 Noi 2009
32
0
Braila
Macheta de finalizat este cea a locomotivei Chemnitz "CODAESTI". Tenderul este gata si in curand va apare si masina. Urmeaz㒠apoi 142, pentru care strang documentatie. Am nevoie daca se poate de poze de sus , sau planuri, ale tenderului locomotivei 142. Multumesc

udrea

Member
Trenulist
3 Noi 2009
32
0
Braila
Asa cum am promis postez cateva imagini din timpul lucrului la macheta locomotivei Chemnitz 2B. Cand va fi gata am sa realizez planurile pentru construcţia din carton, exact ca in Modelik. Astfel doritorii vor putea construi singuri machetala scara 1:25.
Caut in continuare planurile tenderului locomotivei 142. Multumesc celor care ma pot ajuta