LDM 12 MALAXA

LDH

Well-Known Member
Trenulist
S-a inceput cu automotorul MALAXA 78, s-a continuat cu automotorul si remorca CFPV iar dupa o pauza destul de lunga in materie de planuri ale materialului rulant romanesc a aparut 060 DA Sulzer.

Astazi vin sa completez documentatia cu prezentarea si planurile reconstituite dupa fotografii si desene C.F.R. ale locomotivei de manevra LDM 12 MALAXA.
LDM 12 MALAXA care poate sta foarte bine pe o macheta feroviara incepand cu Ep.II pana astazi avand in vedere ca primul exemplar a fost construit in 1938.

Desene colorate si planuri cotate, in format PDF AICI

Date si fotografii mai gasiti si aici

http://forum.railwayfan.ro/viewtopic.php?t=3117&start=0

Evident ca discutii pe aceasta tema si o completare a documentatiei de catre cei ce detin informatii si fotografii cu acest model romanesc este bine venita.

:cafea:

p.s. LE1500KW ai locomotiva solicitata :wink:

NapierDeltic

Active Member
Trenulist
18 Dec 2007
141
0
Deva, Hunedoara
Eh, LDH, cum ne dai tu de lucru :D .
Ce-ai zice daca, bunaoara, ti-am da si noi? De exemplu, vad ca avem o droaie de diesele. Urmatorul plan ar putea fi al unei aburoase. CFR 150 arata foarte bine.... :roll:

Felicitari pentru modelul ales si pentru munca depusa! Pui punct astfel unui subiect deschis pe un alt forum acum ceva timp; si ne faci mai bogati cu inca un model autohton.

La mai multe
:aplauze: :aplauze: :aplauze:

LDH

Well-Known Member
Trenulist
Multumesc pentru aprecieri Mihai

150000!

Este o provocare dar nu este trecuta, momentan, pe lista.

De mult, mult timp stau si asteapta 142000 si Malaxa 77.
Probabil ca vor mai sta ceva timp in asteptare.

Momentan sunt in faza de finalizare desenele de executie pentru LDM12.
Nu ca planurile cotate nu ar fi suficiente dar pentru un model 1:87 mai trebuie facute niste corecturi ca fara compromisuri nu se poate.

:cafea:

sebathorus

New Member
31 Ian 2010
3
0
Timisoara
Am o rugaminte, daca se pot reposta planurile undeva, ca urmand link-urile originale nu mai gasesc nimic, sau poate gresesc eu undeva...
Multumesc