Inceputul unei colectii...

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

catalin_gym

Active Member
20 Decembrie 2007
148
0
Resita - Bucuresti
LOCATION
Resita - Bucuresti
Salut.Acum ca am terminat cu bacalaureatul si am mai mult timp liber,am zis sa-mi expun si eu mica mea colectie.Am inceput sa colectionez trenuri din iarna lui 2007,dar...sunt un vechi trenulist,pasiunea mostenind-o de la tatal meu.Din pacate cand eram mic...am distrus tot,avand scapare doar:eek: gara,un turn cu apa si un hambar,acestea stand in vitrina din camera mea inca decand m-am nascut,frumos :lol:.Materialul rulant in mare parte este cumparat de la diferiti useri carora vreau sa le multumesc si nu in ultimu rand lu raly de la care am cumparat frumosul start set ARCO si locomotiva Santa Fe.
In perioada ce va urma vreau sa realizez o garnitura cu vagoane de intretinere si poate peste o lunga perioada sa cumpar :floare: bobicu :floare:



Frumoasa locomotiva electrica ARCO provenita din start set




Locomotiva a primit leduri albe,si sa speram ca in curand si roti cu cauciucuri pentru aderenta

Frumoasa diesel OBD,ROSIEEEE :twisted:






Locomotiva are roti cu cauciucuri ptr. aderenta,iar zilele astea va primi si binele meritate leduri albe

Marele Santa Fe



Urmeaza si la el leduri albe si roti cu cauciucuri ptr. aderenta

Micuta aburoasa ce are o varsta apreciabila...aproximativ 20 ani



VAGOANE CALATORI



2 din 3 au iluminare,dar va trebui sa o refac.Imi voi face propriile riglete







Urmeaza si ele sa primeasca iluminare interioara si sa vedem...poate si niste perdelute daca sunt destul de indemanatic :D

VAGOANE MARFA






Cateva poze cu mica "diorama"







Cam aceasta este mica mea colectie

Imi cer scuze pentru calitatea slaba a pozelor,au fost facute cu telefonul :(
 
Super!Felicitari!Uite asa incetul incetul colectia creste.In privinta pozelor zic sa ai putina rabdare sa fie lumina si atunci pozele vor iesi ma bine.Eu tot cu telefonul le fac(si daca nu ma insel sar putea sa fie acelasi telefon :D )

Toate cele bune!