Debut in chinezarie

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

AutoMotor

New Member
21 Iunie 2008
6
0
Slobozia - Andrasesti
LOCATION
Slobozia - Andrasesti
Iata ca microbul cu care m-am captusit incepe sa lucreze. Am lucrat si eu prima mea casuta. Observand pe forum cum tendinta este de a se invechi casutele, am incercat sa imbunatatesc imaginea zidurilor prea sterpe ale casutei mele cu grill. In acest sens, inainte de a monta peretii cu caramizi, am trasat (cu o carioca la inceput dar a iesit foarte prost, si m-a ajutat Prognosis sa remediez) cu un marker fin spatiile dintre caramizi pentru a scoate in evidenta stratul de ciment dintre caramizi. Dupa uscare, am spers cu o carpita cu spirt, pe deasupra, astfel incat a ramas vizibil numai stratul dintre caramazi cu o usoara nuanta de portocaliu inchis. Peste caramizi am dat cu un creion cerat si apoi am intins cu un tampon cu vata in mod neuniform, inecand culoarea standard uniforma a zidurilor. Mie imi place, nu stiu ce parere aveti voi pentru prima mea lucrare! Aceasta este pentru mine, nu va intra pe diorama de la Slobozia.


Multumesc lui Sorin si lui Arin pentru suportul si invataturile lor!
 
Uhh... inca nu ma pricep. Sa-l intreb diseara pe Prognosis ca trec pe la el ca se simtea rau ieri si sa ma invete daca poate! M-am gandit si eu la asta!