Colectie personala SDM N 9mm

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
cateva din autovehiculele colectiei pe N.
autobuz etajat wiking.

autobuz etajat englezesc,din metal.

Skoda camion,produsa ex.RDG.
 
multumesc pentru apreciere.
acesta este un trailer pentru transport vagoane.

o semiremorca cisterna ,model mai vechi de la wiking.

cateva autoturisme,model american,cred ca sunt bachman.
 
aici voi prezenta camioane de la herpa N.azi voi arata numai cateva pe care le am in photobuchet,iar restul,pe masura ce le fotpgrafiez.
DAF XF -DHL

MB ACTROS -TNT

MB ACTROS -WILLI BETZ

SCANIA R TL -transcontainer CMA-CGM

DAF XF -Containerwai Europe

SCANIA R TL -cisterna Alfred Talke

DAF XF -Cisterna HOCKETSTALLER

MB ACTROS -cisterna NORDTANK

o fotografie de grup.

voi reveni in curand.
 
sa stiti ca mai am foarte multe vagoane de calatori,epoca III,IV,si V.dar pentru moment nu am fotografii cu ele,dar cum fac rost de un aparat,le pun spre vizionare,sa le vedeti.toate sunt in garnituri de 5-7 bucati,deci formeaza trenuri complecte de 1 m.(atat am eu lungime in vitrine).
deci revenim in curand.Marian.
 
Salutare Marian,

Ai o colectie foarte interesanta, si mai este si la scara N, favorita mea!

Spui ca ai mai multe in epocile III-IV-V, dar eu am vazut pe acolo prin vitrina si cateva "minuni" epoca I-a si II care-mi plac si mie tare mult, inclusiv "Adler"-ul pe care nu stiam ca-l mai are cineva in Romania!

Parca vazui spre exemplu pe acolo inclusiv o BBII bavareza ajunsa la DRG, un model Minitrix tare interesant, o BR 36 fosta P4 prusaca, da nu-mi dau seama daca e epoca I-a sau a II-a... ce mai, colectie serioasa! Felicitari!
 
Salut Dorin,
Multumesc de aprecieri.
daca vii la Brasov,ai sa vezi majoritatea pe viu.
incerc sa aduc cat mai multe la expozitie,dar sa vad cum fac cu vitrinele de prezentare.
din ce posed,am aratat numai materialul rulant(o mare parte),dar am si foarte multe casute,macaze,intersectii,piese de schimb,etc.
sper sa le aduc pe toate.
Marian.
 
set tren Arnold,locomotiva si 5 vagoane cisterna,numere diferite.



vagon reclama Koln-1991


diverse vagoane Arnold