Forex

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

catalin_gym

Active Member
20 Decembrie 2007
148
0
Resita - Bucuresti
LOCATION
Resita - Bucuresti
Felicitari,imi place.Spune-mi te rog de unde pot comanda de pe internet acest forex si la ce grosime ai folosit tu ?Stiu ca sa mai discutat acest lucru dar nu mai gasesc topicul cu link-ul catre site-ul ce vinde acest produs :oops:
 
catalin_gym a spus:
Felicitari,imi place.Spune-mi te rog de unde pot comanda de pe internet acest forex si la ce grosime ai folosit tu ?Stiu ca sa mai discutat acest lucru dar nu mai gasesc topicul cu link-ul catre site-ul ce vinde acest produs :oops:

De pe internet nu am auzit sa se poata cumpara in cantitati mici.

Grosimile merg de la 1 mm in sus.

Ideal este sa se cupleze mai multi la o placa, are cam 2 mp daca nu ma insel, si vorbit cu cineva care lucreaza in publicitate.
 
Da,aveti dreptate,dar nu am cu cine...in Resita nu am gasit nici un impatimit al trenuletelor sau modelismului,nici pe forum nu vad pe nimeni din Resita...si acest material forex nu-l gasesc aici :((.
 
catalin_gym a spus:
Da,aveti dreptate,dar nu am cu cine...in Resita nu am gasit nici un impatimit al trenuletelor sau modelismului,nici pe forum nu vad pe nimeni din Resita...si acest material forex nu-l gasesc aici :((.

O rezolvam de la Bucuresti.
Sa vedem cum facem cu transportul.
Eu am folosit forex de 1 mm grosime.
O sa mut discutia sa nu poluam subiectul ca este pacat de el si o sa mearga la capitolul "Informatii utile pentru toata lumea" dupa ce citesti raspunsul si continuam acolo.
 
Da,deci cum am inceput in acel topic aceasta discutie (imi cer scuze),ma intereseaza de unde as putea achizitiona forex.De la LDH am inteles ca pe internet nu o sa-mi vanda nimeni o placa de forex asa ca...singura solutie ar fi sa ma ajute cineva.Binenteles suport toate cheltuielile + suma pentru acest serviciu.M-ar interesa cam la ce pret se gaseste si dimensiunile,mai ales grosimea.Cam ce grosime sa folosesc?imi este teama ca s-ar putea ondula :(...2 mm este bine?
 
O sa trebuiasca sa ai putina rabdare sa treaca alegerile ca nu ne putem apropia de prietenii nostri care lucreaza in publicitate :D
Sunt foarte prinsi si numai de forexul nostru nu le arde :D

Grosimea forexului pe care vrei sa-l folosesti depinde foarte mult de scara la care lucrezi si, nu in ultimul rand, de gradul de detaliere al structurii de rezistenta a sasiului si caroseriei.
La o detaliere mai mare se poate utiliza de 1 mm fara probleme chiar daca scara este mai mare deoarece ceea ce rezulta fiind o structura compusa este foarte rezistenta.

Pentru 1:87 eu am folosit de 1 mm desi as fi vrut o grosime sub 1 mm dar de unde mai subtire?
 
nu este graba mare.De lucru am sa ma apuc dupa ce termin cu bacalaoreatul deci...aproximativ peste o luna jumate doua dar vreau de pe acum sa incep sa-mi procur planuri,materiale etc.
Atunci pentru 1:87 am sa folosesc si eu forex de 1 mm,pentru machetele statice cred ca 2mm,in functie si de sfaturile voastre
 
Salut catalin_gym
nu stiu nici eu sa se gaseasca in resita forex, dar daca ai drum prin timisoara gasesti la magazinul de arhitectura acest material la grosimi incepand de la 1 mm in sus
In afara de forex o sa mai gasesti si alte materiale utile in modelism, precum ar fi cartoane de diferite grosimi si cu diferite texturi, folii transparente, balsa, adezivi si cam tot ceea ce iti trebuie.
Se gasesc si materiale de teraformare de la Noch, dar cu preturi mult mai mari si varietatemult mai mica decat la Rally, asa ca mai bine le iei de pe net.
Magazinul este situat in Piata Unirii, pe straduta care da catre Facultatea de arte.
 
Multumesc mult stageexp.Discutand cu diferiti membrii mi-au recomandat ABS-ul.Acesta se poate comanda dupa www.sierra.ro si probabil se gaseste si in magazinul specificat de tine
 
S-ar putea sa se gaseasca si ABS, care este un material bun, cu caracteristici mai "plastice " decat forexul care se apropie in unele privinte mult de unele tipuri de cartoane. Plexiglas este sigur, dar are grosime mare pentru ceea ce trebuie in modelism.
Oricum, pentru viitoare actiuni de whetering, gasesti tot acolo pasteluri, vopsele, aerografe.
 
Da,chiar vreau un aerograf,acum sa vad cand ajung in TM...am gasit ceva ieftin aici http://www.picturaonline.ro/shop/aerografe-accesorii-aerografie/02-aerografe-cu-simpla-actiune/aerograf-simpla-actiune-bd-138/prod_479.html .Eu zic ca este bun pentru ce-mi trebuie mie.
 
Aerografe gasesti si la Hobbyx, sunt seriosi eu am cumparat machete de la ei.
http://hobbyx.ro/produs.lista.html?cat=106&subcat=292
Poti lua legatura telefonic sau pe mail, nu este necesar sa te inscrii ca utilizator.