accident grav valea calugareasca

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

radu sofran

Well-Known Member
Trenulist
2 Februarie 2016
653
0
bucuresti
LOCATION
bucuresti
In jurul orelor 17,00 la macazul numarul 9 .de la intrare in gara valea calugareasca, sa produs o deraiere a trenului 1661 bucuresti-iasi.
Trenul era compus din locomotiva electrica ,vagon clasa I, si 5 vagoane etajate.
Ce am vazut acolo ,este de necrezut .
Lcomotiva era deraiata primulk vagon de clasa intai inclinat la peste 45 grade,al doilea vagon etajat inclinat la 45 grade,al treilea vagon etajat era deraiat dar nu era inclinat.
In accident a murit o fata de 20 de ani din Focsani, au fost ranite 4 persoane grav,alte 6 persoane au primit ingrijiri la fata locului.
Nu stiu cu ce poze sa incep ,am facut foarte multe poze ,si cateva filme ,persoanele mai slabe de inger,rog sa se abtina de la vizionare.
 
o traversa de cale ferata,a patruns in compartimentele 2,3 si 4 a trenului.
Imaginea urmatoare ,arata ce a mai ramas din compartiment.
 
da florin e sina de cale ferata , mai urmeaza poze ,am si filme.
acum am venit de acolo,si incerc sa postez cat mai multe.
 
intr o parte rotile locomotivei sunt in pamint:


inclinatia foarte mare a celor doua vagoane:


o vedere de asamblu de sus:
 
Sa dea draqu', ce-i aciia?
Pacat de fata aia, Dumnezeu s-o ierte! Si-nca 4 raniti grav. O pata urata pe CFR.
Nu credeam ca vom avea asa ceva vreodata. E semn ca trebuie sa ne-apucam serios de munca la Infrastructura.
Oare cat o fi furat Nicolaiciuc din devizele de la lucrarile de la "modernizarea" liniilor? Ar fi trebuit sa fi fost el in locul studentei.
 
la ora 19,49 a trecut primul tren, pe firul 1 este vorba de intercity bucuresti -suceava.
Acesta a oprit in statia valea calugaraesca de unde a preluat si pasagerii din trenul 1661, cel implicat in accident.
Ce l de al doilea film de la accidentul din 10 mai 2008 de la valea calugareasca.
 
TGV-DAT a spus:
Sa dea draqu', ce-i aciia?
Pacat de fata aia, Dumnezeu s-o ierte! Si-nca 4 raniti grav. O pata urata pe CFR.
Nu credeam ca vom avea asa ceva vreodata. E semn ca trebuie sa ne-apucam serios de munca la Infrastructura.
Oare cat o fi furat Nicolaiciuc din devizele de la lucrarile de la "modernizarea" liniilor? Ar fi trebuit sa fi fost el in locul studentei.


1. Mai intai invatam sa ne exprimam
2. De unde stii ca fata e studenta????
 
Pe toate posturile TV se anuna ca o studenta de 20 de ani din Focsani a murit datorita leziunilor cauzate de impact.
 
grandpagscout a spus:
Pe toate posturile TV se anuna ca o studenta de 20 de ani din Focsani a murit datorita leziunilor cauzate de impact.


mai urmareste odata stirile tv:

http://www.protv.ro/stiri/eveniment/un-tren-a-deraiat-in-zona-valea-calugareasca-o-persoana-a-decedat.html
 
nu cred ca are sens sa ne certam ca fost studenta sau nu important este ca a murit un om