Tramvaie la Arad

ICEfan

Well-Known Member
Trenulist
5 Sep 2008
300
0
ARAD
Azi, pe la 16.45 tramvaiul ImperiO se afla oprit intre piata de masini si zona industriala. Erau cativa oameni inauntru cu o gramada de laptop-uri. Probabil ii faceau chip-tunning sau ceva :).

Poze nu am ca eram in viteza si m-a luat prin surprindere sa il vad acolo.

A

Anonymous

Guest
Pana la omologare ramane la CTP pentru teste, asa ca il veti tot vedea pe-acolo cu diverse instrumente de masura.

Vlad-AR

Active Member
Trenulist
16 Iun 2011
90
0
Arad
acum cateva zile, s-a deschis circulatia tramvaielor pe tronsonul Piata Romana-Aradul Nou, insa a fost o deschidere ca la Autostrada Arad-Timisoara, doar pe jumatate gata...
In timp ce tramvaiele circulau se turna asfaltul iar politia tinea strada inchisa pentru masini...

Vlad-AR

Active Member
Trenulist
16 Iun 2011
90
0
Arad
Cateva poze in jurul podului Traian... ( imi cer scuze pentru calitate si modul in care au fost editate, insa aparatul era setat pe cinema-scope ---> nasoala optiune :roll: )

un M8-S

acelasi tramvai...

podul Traian

Vlad-AR

Active Member
Trenulist
16 Iun 2011
90
0
Arad
Din pacate nu am vazut pe proaspat (re)deschisa linie sa circule Tatre.... :( Promit totusi sa fiu mai atent la tramvaie si cine stie.... poate prind si un T4D :D

P.S. Daca este vre-un "spotter" din Arad interesat de mers la pozat tramvaie sa-mi dea un pm...

Ultima Tatra fotografiata de mine....

( pe linia 4 in fata la Biserica Sarbeasca)

Vlad-AR

Active Member
Trenulist
16 Iun 2011
90
0
Arad
cateva poze din depoul Micalaca

rosu galben si albastru :D

pierdute printre tramvaie...

kablu

Well-Known Member
Trenulist
25 Feb 2016
323
0
Arad
@Vlad-AR frumoase poze ... si felicitari pentru "penetrarea" depoului Micalaca . Daca mai reusesti , ar fi interesant sa pozezi si cele 3 ( cred ) vagoane de marfa ce au mai ramas pe acolo ( unul e chiar la intrare in depou si cred ca 2 mai sunt lipite de remiza din partea vestica )

tyco

Well-Known Member
Trenulist
24 Iul 2016
779
1
Arad
sageata-verde.uv.ro
WEBSITE
http://sageata-verde.uv.ro/
YAHOO
thetycoon_tyco
@Kablu: Din pă’cate am pierdut pozele cu acele vagaone, împreun㒠cu poze cu utilajele din depou, pentru c㒠mi-a cedat HDD.
în schimb pot da nişte detalii despre ele...

Au fost numerotate cu numerele de parc 1601-1605
i. Producator: Fabrica de vagoane Johann Weitzer Arad. 
ii. Lungimea: 
iii. Latimea: 
iv. Greutate maxima de incarcare: 10 tone
v. Suprafata de incarcare: 19.25 m2
vi. Volum de incarcare: 35 m3
vii. Greutatea vagonului gol: 
viii. Ani de serviciu: 1906-1991. 
ix. Numar de modele: 5

Mai demult la Ghioroc...

Restaurat...

Plan...

Poze din colecţia personală’

@Dr2005: în toamna lui 2008 am fost şi eu în Innsbruck, am prins o plimbare cu un tramvai istoric, iar dup㒠ce am intrat în vorb㒠cu vatmanul, am primit şi o tur㒠a depoului. Din pă’cate bateriile cam cedaser㒠şi nu am apucat s㒠pozez mai nimic, ţin minte c㒠mi-a ară’tat tramvaiele ce urmau s㒠fie expediate spre Arad...