Tramvaie la Arad

Vlad-AR

Active Member
16 Iun 2011
90
0
Arad
Cateva poze cu tramvaiele din Arad, pozele fiind realizate in Ianuarie 2010 in aceeasi zi.De remarcat diversitatea lor.
You do not have permission to view link Autentificare sau înregistrare acum

Scuze de dimensiune dar pozele au fost postate doar pentru a arata diversitatea tramvaielor...

Gam3

Moderator
Membru personal
18 Iun 2016
5.100
41
Iași
Te rog ca pe viitor sa pui poze la dimensiuni normale. Ce vrei sa intelegem din cele postate de tine?

Vlad-AR

Active Member
16 Iun 2011
90
0
Arad
Din pozele postate de mine, as vrea sa se inteleaga ca Aradul, spre deosebire de alte orase (Oradea, Cluj-Napoca...) are o mare diversitate de tramvaie si nu un parc uniform, asta facandu-l un centru de interes pentru pasionatii de tramvaie care au posibilitatea de a fotografia, observa si de a merge cu o gama foarte larga de tramvaie.
Iar pe viitor voi pune pozele la dimenisunea obisnuita.

Florinn12

despre tramvaiul Siemens Imperio -
sau la

Pana in acest moment insa nici urma de ele :(

macleod

Well-Known Member
28 Ian 2009
1.732
0
Bucuresti
www.macleod.ro
WEBSITE
http://www.macleod.ro/
Diversitatea e binevenita, stiu spre exemplu ca am vazut la bulgari in trecere un tramvai mov binenteles cu milka. O fi de reclama, nu zic, dar sincer e placut la vedere sa mai vezi o pata de culoare in trafic. Mai facusera prin bucuresti parca la autobuze intr-o vreme, dar in ultimul timp mai ales de cand avem numai citaro, nu cred ca am mai vazut vreunul colorat altfel decat standard (sau poate n-am bagat eu de seama, o sa fiu mai atent pe viitor).

adrian78hd

Well-Known Member
19 Iun 2010
375
0
Hunedoara
Cel mai nou tramvai românesc a ieşit pe stradă’. îl vor şi nemţii. FOTO şi VIDEO
http://www.money.ro/tramvaiul-romanesc-prototip-la-prima-plimbare-prin-oras--germania-il-vrea_1071736.html

interesantul

Well-Known Member
24 Ian 2016
1.584
0
47
Cluj-Napoca
Astă’zi, trecând prin Arad, am avut surpriza s㒠m㒠întâlnesc cu un astfel de tramvai.

Am observat c㒠are roţi cu spiţe???? sau a fost doar o pă’rere?

E.

Florinn

Well-Known Member
Membru personal
17 Ian 2006
5.545
0
Cluj Napoca / Bucuresti
www.trains-addicted.ro
WEBSITE
http://www.trains-addicted.ro
YAHOO
bogdannf
citat din ziar:

"Boghiurile tramvaiului sunt prevă’zute s㒠reziste pân㒠la viteze de 200 de km/or㒠ceea ce-l fac recomandabil şi pentru folosirea drept metrou de suprafaţă’."

Sigur nu sunt boghiurile de 300 la ora?

Gam3

Moderator
Membru personal
18 Iun 2016
5.100
41
Iași

rooovidiu

Active Member
11 Noi 2008
190
0
Cluj-Napoca
Åži Clujul a comandat deja 6 sau 7 astfel de tranvaie. Felicită’ri ASTRA Arad şi la cât mai multe. :lol: şi în cât mai multe ţă’ri :D

A

Anonymous

Guest
Clujul nu a comandat 6-7 astfel de tramvaie, Clujul face licitatie pentru:
Caietul de sarcini a spus:
Cantitatea prevazuta pentru intreg acord-cadrul: min 1 tramvai – maxim 12 tramvaie.
Cantitatea prevazuta pentru un contract subsecvent: min. 1 tramvai – maxim 6 tramvaie
Pentru a fi vorba despre Imperio, e necesar sa existe un ofertant cu acest tip de vagon si oferta sa fie desemnata castigatoare pe baza criteriilor din caietul de sarcini.

Ca la modul "Hai sa vorbim vorbe" putem presupune ca in final Clujul va avea tramvaie Imperio, e alta mancare de peste, dar deocamdata vorbim despre o licitatie pentru achizitia de tramvaie.

Fara sa te superi, eu ti-am mai recomandat si cu alte ocazii sa nu mai iei de bune chestii "prinse din zbor" de la diversi, ci sa te informezi din documente oficiale sau din surse macar apropiate de cele oficiale. De la soferi, vatmani, etc., vei afla in majoritatea cazurilor zvonuri, in majoritatea cazurilor false. Ai avut deja ocazia sa te convingi de chestia asta, de ce nu inveti nimic din experienta respectiva?

A

Anonymous

Guest
Ce e pe Combino e si pe asta. Ceea ce probabil ca identifici tu ca fiind roti cu spite e parte a modulului de tractiune.

Combino:

Si cu totul dat jos de pe roti:

srazvi

Well-Known Member
14 Mar 2016
1.095
0
Arad