Automotoare seria 77-900

Gam3

Moderator
Membru personal
Super Moderator
Moderator
Trenulist
18 Iun 2016
5.176
132
Iași
Ieri in depoul Ploiesti.

77-0912-4 si in spate 77-0996-7

felippe

Well-Known Member
Trenulist
21 Ian 2006
1.446
6
Faversham, UK
www.voica.uk
WEBSITE
http://www.voica.uk
Fotografiile de mai jos ale automotorului 77-0926-4 au fost facute in Iulie 2007, in apropierea unui sat pe drumul de la Constanta catre Damboviciara (Cheile si Pestera Dambovicioarei).

Incerc sa imi aduc aminte ce ruta am folosit atunci. Stie cineva pe ce ruta era folosit acest automotor in vara lui 2007?

catalin

Well-Known Member
Trenulist
24 Apr 2007
2.828
33
Bucuresti
YAHOO
catalinpavel@yahoo.com
Cred ca pozele sunt de pe linia Pitesti-Campulung. Poza in care se vede vulcanizarea e la intrarea in Campulung Arges, ultima trecere la nivel. Dupa, soseaua urca in oras in vreme ce linia pastreaza altitudinea si intra in gara.

sper sa nu ma insele memoria, a trecut ceva timp de cand nu am mai fost in zona.

victorian

Well-Known Member
Trenulist
21 Oct 2007
2.229
3
Constanta
Salut Vali, multumesc frumos pentru poze!

Ce prezenta pitoreasca este acest automotor in coloritul sau argintiu/maro! Desi nu e nereusit, coloritul "delfin" parca nu i se potriveste totusi acestui bunic al transportului pe sine... :roll:

felippe

Well-Known Member
Trenulist
21 Ian 2006
1.446
6
Faversham, UK
www.voica.uk
WEBSITE
http://www.voica.uk
Mersi de informatii, Catalin. Pare sa se "lege" cu ceea ce imi aduc eu aminte despre ruta aleasa pentru a ajunge la Dambovicioara.

Dorin, in ceea ce priveste schema de vopsire a automotrului, combinatia argintiu / maron imi place mult.

Crimson & Cream (sau Blood & Custard) este livreaua oficiala a vagoanelor compartimentate (corridor coaches) de la British Railways imediat dupa nationalizarea din 1948 si este una din schemele de vopsire care imi place mult.

Ca sa vezi despre ce vorbesc, o poza de la Bluebell Railway.

Gam3

Moderator
Membru personal
Super Moderator
Moderator
Trenulist
18 Iun 2016
5.176
132
Iași
77-0906-6 In Veresti.
Regio 5566 Suceava Nord - Botosani, 28.05.2015