Linia 314 Oradea - Rogoz - Holod - Vascau

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Dr2005 a spus:
dantm a spus:
Va circula LVT.
Am gasit un site dar nu mai dau de el unde scria ca deja de la 1 iunie circula LVT
Probabil nu scria Âşi ce an :!:
Gara din Bai Felix e inca in renovare, deci poate la anu' de 1 iunie sa fie gata iar ca sa circule si trenuri sa fie si linia inchiriata :lol:
 
Vesti proaste :( - Bad news :(

<t>Trecand ieri prin Baile Felix, am ramas nepalacut surprins, datorita faptului ca la trecerea de nivel de la intrare dinspre Oradea, in urma asfaltarilor s-a acoperit linia.<br/>
<br/>
Acum cred ca intradevar traseul este trecut pe linie moarta!<br/>
<br/>
Dar lucru interesant: semnalizarea luminoasa a trecerii de nivel cu bec alb intermitent functiona!<br/>
<br/>
Am facut 2-3 poze, dar nu le pun ca nu merita!<br/>
<br/>
Poate colegii din Oradea sa afiseze ceva poze.</t>
 
Am fost in septembrie in Slanic Prahova. Acolo nu mai ajunge trenul din octombrie anul trecut. Ca sa vezi sinele in gara, trebuie sa fii in domeniu si sa le cauti bine printre buruieni si pamant. Macazurile erau intr-o stare mai mult decat jalnica, si vor avea nevoie de reparatii capitale daca va mai trece vreun tren peste ele.
 
datorita faptului ca la trecerea de nivel de la intrare dinspre Oradea, in urma asfaltarilor s-a acoperit linia.

Astia de la drumuri nu judeca deloc...
Faptul ca semnalizarea functioneaza confirma din nou zvonul ca se doreste deschiderea ei , am sa va arat cateva poze de vara trecuta cu gara in plin proces de renovare :x

PS: am sa unesc mai tarziu topicul acesta cu cel despre linia 314 :wink:
PS 2 : Eusebiu , ar fi foarte interesante acele poze :D
 
Pai daca asa sta treaba, la primul drum de proba oamenii de pe locomotiva o sa ia un tarnacop si o sa sparga asfaltul de deasupra ciupercii (e si usor, intre tarnacop, asfalt si ciuperca, cel mai moale e asfaltul), asa a o sa rezulte imediat o trecere la nivel pur romaneasca, spre nemultumirea soferilor.
 
eu nu cred ca se deschide linia trebuiesc facute reparatii si nu stiu daca merita pina la Felix in schimb ar merita pina la Hodod mai ales pt marfa
 
Linia nu se mai deschide de la Oradea Est pina la Holod.
Nu inteleg exact ce vrei sa spui pentru marfa.Pe unde? direct prin Ceica?
 
FAGARAS a spus:
eu nu cred ca se deschide linia trebuiesc facute reparatii si nu stiu daca merita pina la Felix in schimb ar merita pina la Hodod mai ales pt marfa
dadirect prin Ceica de la european Drinks sau din cite stiu pe acolo este si uraniu numai bun pt Cernavoda

Te contrazici singur.
Nu merita pina in Felix sa repare linia dar ar fi bine pina la Holod via Ceica.

SI PE UNDE SE RACORDEAZA :-x :-x daca nu prin Felix. Iti bati cumva joc de noi sau nu cunosti?
Si cit uraniu crezi ca foloseste si Cernavoda?Naveta de Feldioara rezulta ca circula bine mersi prin Ciumeghiu, iar bauxita de Dobresti mai stie cineva de ea? alumina Oradea mai functioneaza?


[/quote]
 
Nu conteaza ce face Cernavoda, oare Cernavoda exista pe vremea valorificarii uraniului pe Oravita - Anina? Se poate foarte bine si exporta. Chiar a fost un accident anu trecut parca, cand a deraiat un tren ce transporta zacamant de uraniu in Tals-uri pe la marginea Bucurestiului.
 
Poze mai noi din felix :D

http://i889.photobucket.com/albums/ac97/karpaty_buc/DSC01180.jpg?t=1249161567
http://i889.photobucket.com/albums/ac97/karpaty_buc/DSC01183.jpg?t=1249161909
http://i889.photobucket.com/albums/ac97/karpaty_buc/DSC01179.jpg?t=1249162035