BR 95 montare detalii

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

natbl73

Member
3 Ianuarie 2008
44
0
timisoara
LOCATION
timisoara
need help !!!!!
Am un BR95, e bijuterie, dar m-am inpotmolit la montarea unui detaliu:pe partea dreapta pe lungime e o teava , are apoi 2 coturi si un robinet, care.....se "lovesc" de mecanismul de deasupra pistonului.
Ii rog pe cei care care au asa ceva sa imi explice si mie ce si cum, pentru ca de 2 sapt nu reusesc sa o scot la capat.
Teava are 2 puncte de fixare pe cazan, daca ma orientez dupa ele nu pot pune teava nici deasupra, nici in spatele mecanismului. Oricum nu ar fi logic.....

astept...

mersi mult
Adi
 
De fapt de foarte mare ajutor mi-ar fi mie o poza a partii drepte a cazanului unei BR95 Piko montata corect. Pentru mine e ultima piesa de montat, mi-e foarte clar unde trebuie montata, dar nu se potriveste ca si cote....

@mpursu
@cosmin78
va multumesc pentru bunavointa, dar .... ma intelegeti, eu ar trebui sa pun 7 poze ca sa incerc sa va explic dilema mea atunci cind am piesa in mina....si in plus ar trebui sa ivat sa pun poze:)

O singura poza sau macar sfat din partea unuia care a mai intimpinat problema m-ar ajuta. Nu pot fi singurul posesor de BR95 Piko.....