Colectie personala Santa Fe

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
si cand te gandesti ca asta e pretul pe aici la o pereche de boghiuri RP25...
alte delicii nu mai ai pentru noi? :p
 
cosmin78 a spus:
alte delicii nu mai ai pentru noi? :p
Cosmin ,mai am ceva kit-uri care urmeaza sa le montez.....
dar pana una alta.......am gasit un BR01 Roco nou (dar din productie "Made in Austria" :D ) nu este rulata ,iar accesoriile nu sunt toate montate......am facut doar repede niste poze .Cand am timp mai mult ,am sa fac poze ceva mai bune .Am luat legatura si cu Horia Radulescu ,sa ma sfatuiasca si ce vagoane sa achizitionez pentru ea ...... :D .
Nu am sa trec pe material european ,dar dupa ce am vandut aproape tot ce am avut ,parca am regretat putin .........si de aceea vreau sa-mi fac iarasi 2,3 trenuri europene..........dar asa incet..... :D
 
Salut ,
pentru aceasta locomotiva BR01 a sosit primul vagon.....este un vagon Speisewagen de la firma Liliput
 
Frumoasa locomotiva ,eu astept una de la trix ,am avut un br 03 roco dar l-am dat ,
i-mi plac loco de la Trix.
S-o stapanesti sanatos :D
 
Salut ,
am inceput sa-mi procur si un tren scurt (Loco +3 vagoane) dar corect .Este vorba de un tren care a circulat intre Amarillo si Lubbock/ Texas 1955-1965 .Mai lipseste ultimul vagon (cand va fi iarasi in stoc la Walthers am sa-l comand...) .Pana atunci aceste poze....
 
Pentru ca esti fan Santa Fe, prezinta locmotiva asta vreun interes pentru tine?

M-am gandit sa pun link-ul pentru ca pretul mi se pare foarte mic, chiar si pentru un model american.

Nu am nicio alta legatura cu magazinul respectiv in afara faptului ca multe din cumparaturile in domeniul feroviar le fac de acolo.
 
Salut ,
Mersi pentru link.....da ,pretul este foarte ok !!!ceva peste 100 euro pentru o unitate dubla este foarte bine..........
de fapt si in GB sint prezuri foarte bune.....nu doar in SUA :fluierat: nu stiu de ce noi aici de pe continent trebuie sa platim un extra bonus la orice !!! :-x
 
;-) S-o stapanesti sanatos. Ce model este. mie imi pare un EMD E5A-E5B.
ceva genul asta?
http://www.modeltrainstuff.com/Kato-N-E5A-CBQ-p/kat-1765401.htm
Ambele sant motorizate, sau B-ul e dummy? :roll:
 
Salut,
@ Dorin,numai bine si multa sanatate pentru 2015 !!! de fapt doresc asta la toti modelistii (si nu numai de pe acest forum ).....
am platit prin PayPal ,pina acum nu am nici o confirmare de la magazin.....sper sa functioneze tranzactia :D
@gamitzu ,este un EMD E6 .....am asa un set in galben (Union Pacific).La acest set este doar A Unit motorizat ,B Unit este dummy.Dar la cele EMD E8/9 sint ambele motorizate (asa si la cele Alco PA/PB ).
 
SantaFeFan a spus:
[...]
am platit prin PayPal ,pina acum nu am nici o confirmare de la magazin.....sper sa functioneze tranzactia :D [...]

Maine merg in piata si trec si pe la magazin asa ca o sa aflu daca e totul OK cu comanda ta.
 
Rudi, e pe vine!

In urma zilelor libere din preajma Craciunului, Harvey are de expediat foarte multe comenzi. Acum vreo doua ore, cand am fost eu in magazin, procesa comanda imediat anterioara celei facute de tine.

Posibil sa primesti si un email (daca nu cumva deja ai primit) dar nu-ti face griji, locomotiva va ajunge la tine.

Numai bine!
 
Salut Vali,
mersi mult....nu este nici o graba ,deoarece m-am gindit si eu ca peste sarbatori este mult de lucru......
eu primisem de la PayPal instiintarea de plata...dar inca nu de la magazin.In fine ,asteptam......avem timp.
Multumesc si toate cele bune !
 
Salut ,
a trecut ceva timp de cind am postat aici poze......am mai facut citeva achizitii.....ceva la On30 .Este o loco Mikado K27 (Mountain Model Imports).Este die-cast si brass un hibrid .....are o greutate enorma,deoarece este complet din metal :
cutwzl79la1a99zu8.jpg

cutx7wh2lhq8a3g6o.jpg

cutx9vj8q7h985t4g.jpg

cutxbhvi60atyjvzk.jpg
 
Salut,

Ma bucur mult ca ai reinceput postarile la subiect. In masura timpului tau disponibil rog sa ne incanti ochii cu asa ceva in continuare.

Stiu ca ai scris undeva ca postarile s-au intrerupt si datorita interesului zero fata de caile ferate din afara continentului european.

Partial adevarat insa vreau sa te asigur ca in ultimul timp am simtit un interes crescand pentru ceea ce s-a dezvoltat pe continentul nord-american printre amicii mei fero (nu multi da de suflet). Si nu doar dpdv al pretului modelelor, detaliu ce revine de multe ori in discutiile de pe forum.

Succes si personal astept si alte postari.