Expo trenulete Casa Tineretului Timisoara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
mpursu a spus:
stageexp a spus:
... intr-una din poze fiin chiar maestrul TGV DAT la butoanele unei centrale digitale...
... si anume LenzSet100 8)

Foarte buna alegere, atat pentru centrala, cat si pentru sinele Fleischmann Profi-Track! :aplauze: :aplauze: :aplauze:
Trenuletele sunt si ele frumoase & spectaculoase; chiar asa, spuneti-mi mai multe despre aceasta locomotiva cu aburi :D:


Eu sunt detinatorul cetralei, de care m-am "indragostit", cu ocazia expozititei am facut si tractiune multipla. De asemenea si loco e a mea :)
desigur Fleischmann, de cand am vazut-o in catalog, am zis "trebuie sa o am" E BR03, codul 74103, cu sunet, desigur voi face poze la ambielaj, sa ne spuneti daca acestea sunt realizate corect :)

Pozele mele le voi pune dupa terminarea expozitiei
 
Mii de scuze de intarziere, nu am apucat sa pun pozele facute de mine la expozitie, o fac acu, si incerc sa descriu "produsele"

O poza de ansamblu, cu vagoane CFR de calatori, Class 66 tragand marfa, BR03 si Desiro in asteptare, si pe interior un ICE alergand + un Thalis doar expus.

P1000710.jpg


P1000714.jpg


Un Malaxa rosu pe linia PIKO pe analogic

P1000774.jpg


P1000712.jpg


Subsemnatul manuind cu Lenz-ul vreo 5 locomotive

P1000720.jpg


Colegul TGV_DAT cu camera de filmat

P1000721.jpg


TGV_DAT impreuna cu Cristi CFR

P1000722.jpg


Cristi CFR "mecanic" pe LENZ

P1000725.jpg


P1000726.jpg


ICE si 2 x Class 66 (tractiune dubla) asteptand sa plece

P1000729.jpg


Br 145 langa Malaxa

P1000730.jpg


BR03 si Blue Tiger pe linie moarta

P1000731.jpg


Desiro vazut de aproape

P1000732.jpg


Tractiune dubla in toata splendoarea cu CLASS66

P1000735.jpg


Desiro la "discutii" cu capatul de linie

P1000737.jpg


P1000738.jpg


P1000742.jpg


P1000744.jpg


Unul din vagoanele mele preferate de la ROCO

P1000745.jpg


2 cisterne Fleischmann

P1000746.jpg


3 locomotive la "taclale"

P1000749.jpg


Vizitatori de la Arad (Andrei Frangopol)

P1000751.jpg


PIKO Taurus G in vitrina + accesorii Viessmann

P1000755.jpg


P1000756.jpg


P1000760.jpg


Poze de grup :)

P1000762.jpg


P1000763.jpg


Muschi veritabil pe post de dealuri

P1000764.jpg


Ambielaj in detaliu pt Mpursu

P1000768.jpg


Un pic de scara N cu BR185 si Blue Tiger

P1000772.jpg


Si ultima poza inainte de amblare :)

P1000774.jpg





Cam asta a fost in mare, din pacate nu am avut decat o masa de pingpong, nu am putut infige stalpii sau lipi alte chestii, asa ce ne-am limitat la sine si muschii de piatra dupa care oricum am facut curatenie.
Au venit multi oameni si mari si mici, toti au admirat, au intrebat, am gasit si pasionati printre ei, cu care vom colabora pe viitor, se pare ca vom face in viitorul apropiat o emisiune la televiziunea locala din Timisoara. Au fost si multi copii mici, unii nu se mai dezlipeau, unul dintre ei plangea de te surzea, abia l-au convins parintii sa plece, bag mana in foc ce va primi cadou de Pasti :D

Data viitoare speram ca va iesi mai bine.
 
1) Revin cu aceeasi rugaminte pe care o tooooot adresez tuturor: utilizati linkurile-miniatura :D
2) Felicitari pentru tot! :aplauze::aplauze::aplauze:
3) Multumesc pentru poza cu bielele aburoasei BR03 Fleischmann 8) (nu-ti cer sa o pozezi si pe partea celalalta, fiindca sunt ferm convins ca este OK - totusi, nu ma supar daca... ;):D)
4) Mi se pare mie sau a fost pe acolo si o aburoasa BR64 Roco? Daca am vazut bine, tare m-as bucura daca as vedea niste poze mai in detaliu cu ea 8)
 
Si o mica completare la ceea ce zice mpu, incercati sa impartiti un aticol in mai multe mesaje, adica in loc de un mesaj cu 20 poze, mai bine un mesaj cu 10 poze, astfel pagina kilometrica se va imparti automat in mai multe pagini :)

Totusi, nu in ultimul rand, Felicitari ! a fost o expozitie reusita :)
 
mpursu a spus:
1) Revin cu aceeasi rugaminte pe care o tooooot adresez tuturor: utilizati linkurile-miniatura :D
2) Felicitari pentru tot! :aplauze::aplauze::aplauze:
3) Multumesc pentru poza cu bielele aburoasei BR03 Fleischmann 8) (nu-ti cer sa o pozezi si pe partea celalalta, fiindca sunt ferm convins ca este OK - totusi, nu ma supar daca... ;):D)
4) Mi se pare mie sau a fost pe acolo si o aburoasa BR64 Roco? Daca am vazut bine, tare m-as bucura daca as vedea niste poze mai in detaliu cu ea 8)

Am sa fac poze si pe partea cealalta, iar a doua aburoasa e un BR81 de la Fleischmann (fan FLM pana la moarte) la care ati dat verdictul acum cateva luni ca are ambielajul ok, pentru ca am dus-o la intalnirea AR Rail club :)
Mii de scuze, data viitoare voi posta cu poze micsorate.
 
mr_x4you a spus:
...iar a doua aburoasa e un BR81 de la Fleischmann (fan FLM pana la moarte) la care ati dat verdictul acum cateva luni ca are ambielajul ok...
Da, noi trei, Mircea si Petru si Ursu am dat verdictul :D
Ceea ce doresc sa spun este ca NU este nevoie de adresare la plural atunci cand conversam pe forum - si poate ca nici atunci cand ne vom intalni in persoana :).
mr_x4you a spus:
...Mii de scuze, data viitoare voi posta cu poze micsorate...
Este perfect posibil sa-ti editezi mesajele de mai sus astfel incat pozele sa fie inserate sub forma de linkuri-miniatura 8)
 
Ramane de vazut, desiro se fabrica inca la Arad, malaxa...o sa se caseze in curand :evil: :evil: :evil:
 
cristiCFR a spus:
decit lamiie, mai bine sa ramina cu renumele(nush ce soarta vor avea 1000-urile da fac ceva cei de la CFR in bataie de joc si cu ele) :D
 
de aceea le-am ales ca se asambleaza la noi, daca s-ar produce nu am avea curaj sa ne urcam intr-un sobolan :lol: