Despre decaluri

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

sandy

Well-Known Member
Trenulist
23 Aprilie 2016
1.131
1
Cluj-Napoca
www.desperadocountry.ro
WEBSITE
http://www.desperadocountry.ro
LOCATION
Cluj-Napoca
Salve,
Avind in vedere ca doresc sa ma apuc de diverse modicari,atit in feroviar cit si in aero,doresc sa pun citeva intrebari despre fabricarea de decaluri:
1.A incercat cineva sa faca decaluri cu o imprimanta simpla?
2.Unde gasim hirtie de decal si de cite feluri este ea?
3.A lucrat cineva cu imprimanta ALPS MD 5000?
4.Ce imprimante pot tipari si culoarea alba?
multumesc,
sandy
 
Tiparirea in aceste conditii este foarte greu de realizat, majoritatea imprimantelor comerciale disponibile la preturi accesibile netiparind cu alb, deoarece folosesc ca suport hartia alba.
Imprimantele mai destepte, cu care eventual ai putea sa incerci mici experimente sunt cele produse de epson, care se lauda cu o cerneala rezistenta la umiditate si cu durata foarte mare de viata
cerneala bazata pe tehnologia clarion spun ei ca rezista pana la 200 de ani
Suport special pentru decaluri am inteles ca s-ar gasi, vezi indicatiile in acest domeniu care apar pe cartula
 
asa e la o tipografie nu fac decat in serii mari. iar cerneala alba cica e scumpa rau
nu ramane decat sa facem ca pana acum....ceea ce nu e o reusita 100% dar pana la o noua metoda mergem inainte
Cristi
 
eu am gasit o solutie...dat comanda la o firma de profil,la un numar de 25
buc.preturile sunt foarte mici,insa am nevoie de fotografii perpendiculare pe
inscriptii+dimensiunile la scara 1:1...am cerut ajutor pe forum insa..... :roll: :(
 
cosmin78 a spus:
eu am gasit o solutie...dat comanda la o firma de profil,la un numar de 25
buc.preturile sunt foarte mici,insa am nevoie de fotografii perpendiculare pe
inscriptii+dimensiunile la scara 1:1...am cerut ajutor pe forum insa..... :roll: :(

Pai de ce fotografii.

Desene nu sunt bune?

Dar nu cere 1:1 ca nu se poate

Desene la scara 5:1 cotate

p.s.Aparusi nene?
 
sunt bune si desenele....scara nu conteaza,dimnesiunile sa fie cele reale(scara1:1)

p.s. Venii...
 
pai spui la ce scara vrei scrisul si de la ce anume vrei, eu unul lucrez in COREL, si inca ceva, sa inteleg ca aceste decaluri nu se vor face in romania....dar la ce bani?
 
@scristi

daca s-ar putea la scara 1:87 sau daca nu,dimensiunile scrisului in realitate
decalurile vor fi facute aici,25 buc (o culoare) 2 euro,25buc(2culori)4euro
25buc(3culori sua mai multe)4,5euro