Intalnire la Iasi

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutare,

Astazi a trecut pe la mine Badulesco cu trenuletele lui.


DRG BR E93, Epoca II






Autotmotor KATO ETA 176 DB





Crocodilul SBB Ce6/8 Roco




Crocodilul SBB ; E93; BR104


ROCO DB BR57



 
:aplauze: :aplauze: :aplauze: :floare:
Coane Gam3 , le-am avut in mana , dar pe diorama, viaductele dau fantastic, ca sa nu mai zic de iedera. ca-mi merge la inima !!! :D :D :D
Pot folosi una din imaginile cu viaductul pe site cand voi mai prezenta viaductul curb ?
rally
 
scuze ca nu am spus asta mai devreme

@radu sofran: cred ca sunt sanse sa se deschida un astfel de cerc ...................in aceasta vara sa deschis un alt palat al copiilor..........celk vechi fiind mai "aerisit",adica nu se vor mai desfasura 2 cercuri in acceasi sala............in palatul cel "vechi al copiilor"au ramas numai cercurile de modelism si tehnica.......iar la "noul" palat sau mutat cercurile artistice.............poate cu multa staruinta si ambitie se poate realiza acest lucru...........bineinteles si cu cativa pasionati :D

Toate cele bune!
 
Este de nota 10+......daca o gasesti :wink:
Aici 2 tipuri,textura si granule


Poze unde am folosit iedera:




Si daca tot am fost la munte acest weekend,iata ce am adus acasa :wink: :wink: ,licheni (tufe,muschi.....)





Ce ziceti.....seamana cu licheni de la NOCH?
 
Din pacate vad ca nimeni nu a mai dat nici un semn de viata de prin Iasi. :( Eh,vom mai astepta si vom mai vedea,poate poate intr-un sfarsit se va face ceva si la noi :D
 
Daca se va organiza vreo intalnire la Iasi, 80% voi fi acolo, in functie de perioada. Ar suna interesant infiintarea unui club in Iasi; dar nu cred ca sunt destui membri interesati, care sa locuiasca in aceasta zona a tarii; si probabil lipsa unui spatiu unde sa ne intalnim. Poate pe viitor ...
 
ASB pentru a infiinta un club ne trebuie macar vreo 4-5 membri(daca n-or fi si astia putini).Dar nu vad sa fie prea multi.Vom mai astepta si vom mai vedea :roll: :)
 
Salutare,

Astazi a trecut pe la mine Mitica (mity). Iarasi pe fuga, dar tot am tras niste cadre si am filmat ceva. A fost mai mult o intalnire intre DA-uri, cu diferenta ca a lui Mitica are si sunet si acum carcasa e lipita de sasiu,deci nu se mai vede acea crapatura . A mai fost si Locomotiva 112 Roco din setul tren de persoane "Roland",cu functii pentru lumina in cabine, F1 - lumina cabina 1, F2 - lumina cabina 2, F3 ambele cabine.










DA-ul de la depoul Iasi inca nu e inchis, astept decodor de sunet, asa ca treceti cu vederea ca se vede in unele poze crapatura intre sasiu si carcasa. Cand va fi si cu sunet nu se va mai cunoaste nimic, va fi ca locomotiva lui Mitica.




Profit de ocazie sa va prezint ultima achizitie, un vagonde dormit TEN tip MU de la RIVAROSSI.






Filmele zilele urmatoare.

Filme:

film 1 download
film 2 download
film 3 download
film 4 download
film 5 download
 
Subscriu si eu pt ideea unui mic club in Iasi cu toate ca timpul alocat trenuletelor e redus din cauza serviciului si a altor probleme. Nici pe forum nu prea reusesc sa ma uit prea mult si ca mine e posibil sa fie multi in zona.
 
Uite ca a mai rasarit cineva.Pai speram sa infiintam ceva,nu neaparat un club,dar macar cate o intalnire 2 ar fi bine :D
 
Salutare,

Pentru cateva zile BogdanI a fost in Iasi. Timp a fost berechet, numai ca nu pentru trenulete. Totusi niste poze am reusit sa facem.

Prezenta:

060-DA - Iasi
060-DA -Brasov
BR 89 -Brasov
V60 - Brasov
Vagoane - Iasi
Automotor VT 25 / VS 145 - Brasov











si un accident