Pcg si diorama lui

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
@ LDH

Are dreptate Rally. Asta-i pretul 300 EUR-ieni. Mai ieftin nu cred sa gasesti pe undeva. Doar pe e-bay , eventual.
 
O gramada de bani, aproape 2 gramezi. Si unde va fi amplasata ca am vazut ca nu prea ai loc pe diorama si nici layout-ul actual nu iti permite?
Sa o stapanesti sanatos!
 
Adaptorul de care vorbesti este consola de comanda si se livreaza impreuna cu ea. Fara ea nu functioneaza.In privinta layout-ului se gasesc extensii pentru turnanta. Iar Rally chiar are asa ceva ! :) :)
 
Sal ,

Astazi a intrat in teste un modul de iluminare vagoane digital. Primeste adresa ca orice decodor si are o groaza de functii. Unele se controleaza default ,altele necesita programari suplimentare cu o statie digitala.
Un filmulet ce simuleaza aprinderea luminilor intr-un vagon de pasageri.Si doua compartimente ce au probleme cu neon-ul. Filmul este luat de pe site-ul producatorului.



http://www.cpsolution.ro/movies/Digital_LED.wmv.

Digital_LED.jpg
 
Astazi dupa intalnirea cea de taina , va spun mai tarziu amanunte , am inceput iluminarea CFR-ului etajat cu modulul digital prezentat anterior. Datorita faptului ca poti controla aprinderea led-urilor pe sectiuni , ai posibilitatea sa iluminezi doar anumite portiuni din vagon.
Iata ce a iesit :

IMG_3186.jpg

IMG_3187.jpg

IMG_3188.jpg

IMG_3189.jpg
 
Desi nu le-am luat cronologic , intalnirea de astazi a avut loc la mine acasa , unde au fost prezenti Cobra , LDH si Je. :)
Discutiile pe teme feroviare , au durat pret de cateva beri si ceva poze :

IMG_3180.jpg

IMG_3182.jpg

IMG_3184.jpg
 
@LDH

I-ai spus lui Silviu si pretul ? :) :) :).

@Silviu

Te-a pacalit.Nu sunt de vanzare. Unde gasesti tu epoca I asa usor ? :)
 
Ep I este foarte interesanta, cum am mai spus, dar foarte greu de reprezentat, Germania era faramitata, si trebuie mare atentie la compunerea trenurilor de la vagoane la locomotive
In alta ordine de idei numai vagoanele de marfa circulau prin toate landurile si asta iar pune probleme

Pentru mine, momentan, EpI ar fi numai pentru vitrina :D
 
Si daca nu iti este peste mana de unde ma pot lipi si eu frate pcg de vreo 5 placi digitale de iluminat vagoane.....si cam pe la ce pret... la kg la buc...multumesc anticipat :shock:
 
@Tonyg

Tanarul impingator de cutiute a adus aceasta placa special pentru teste. :) Cred ca ne va putea da un pret. Si eu ma bag pentru cateva bucati.

@Rally man ,

Una bucata pret pentru bijuteria asta ai si pentru noi ?
 
@pcg

Saru-mana de raspunsul promt....... :)

@tata rally

poti sa ma si scri pe lista pentru 6 bucati daca nu au pret de locomotiva.... :oops: