Pcg si diorama lui

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Diorama in stadiul actual. Urmeaza schimbarea cladirilor Piko cu Faller si Vollmer si tot ceea ce inseamna Noch.

dio001.jpg

dio002.jpg
 
.... si tot ceea ce inseamna Noch

Ce se poate intelege aici ? Ca se schimba Noch cu altceva sau altceva cu Noch ? Am observat si eu ca Piko sta mai rau la detalii fata de Vollmer (la cladiri) , Faller inca nu am , dar nu inteleg cum sta treaba cu Noch si m-ar interesa pentru viitoarele achizitii ....
 
Mai am de pus restul de Noch, asta inseamna. Vollmer sunt buni dar la banuti te usuca. Iar Faller sunt ok.
 
Aha , e ok. M-am speriat ca nu e bun nici Noch , mai ales ca am mai auzit pe cineva ca se plangea de dimensiunile caramizilor. Cat despre Vollmer , la bani am observat si eu cum sta treaba ca am trei cladiri de la ei, dar si merita.
 
Salut Pcq ,de azi de dimineata incerc sa downloadez filmele de la tine si mai am de asteptat cam 6 ore si ceva la unele si vreo 9 minute la cel cu telecabina(care cred ca sa blocat pe undeva la 11 Mb) nu este si alta varianta sa vad si eu filmuletele :?:
 
Salut Silviu ,

Ce pot sa iti spun este ca eu am teava destul de buna. Rareori se mai intampla sa crape sau sa faca probleme, dar cred ca ar trebui sa intrebam daca tuturor le face la fel sau sunt cazuri izolate. Pentru ca atunci provider-ul vostru este bubita. :lol: Oricum 70 Mb in 6 ore nici nu se pune problema. E foarte mult. Eu descarc 70 Mb in 30 minute. Sigur buba este alta.
 
Eu am folosit Free Download Manager si a mers repede si fara probleme. Ideea de a folosi un manager ca acesta este in primul rand pentru a reface legatura in caz ca pica serveru
 
Server-ul nu pica . Este la mine in curte , partitia are mirroring si este pe UPS. Poate sa cada reteaua si atunci sunt probleme.
 
acum citeva minute am dat jos de la cluj filmulete cu 300kB si de la tine nu a vrut decit 2-3kB. vroiam si eu sa vad camionul cum se da pe strasse.
 
Foarte frumoase sistemele.

Stiam de existenta sistemului faller dar nu apucasem sa il vad functional.

Totusi as prefera ca viteza camionului sa fie ceva mai mica. Se poate regla?

Alta observatie, ar fi si mai frumos daca s-ar putea ameliora balansul scaunelor telescaunului, poate cu ceva greutati?



Cu permisiunea lui Pcq, pun doua link-uri pentru download-ul celor doua filmulete ca sa fie mai usor pentru cei care au intampinat greutati in a le lua:

telescaunul

camionul
 
Sal ,

Din pacate nu poti sa-l faci sa mearga mai incet decat daca pui un semireglabil pe el. Este actionat de un motor cu roata melcata.
 
Salut baieti,ii multumesc lui Florinn pentru ca am putut vedea cele 2 filmulete care sunt super ,le-am descarcat in citeva minute daca se poate si nu deranjez as dori sa vad si filmuletele cu Blue Tiger ,Vossloh si G2000 poate se gaseste o modalitate mai usora ca cea pe care si pus-o mai devreme multumesc anticipat :D