Intalniri intre pasionati la Timisoara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
;-) ;-) ;-)
pacat de camera foto :(
pe o terasa in aer liber (sala Olimpia) miniadunarea din TM a avut pe masa cateva bucati sina HO (nu specific marca sinelor :p ),una bucata vagon etajat CFR(proaspat ajuns prin curier de la rally),o carcasa pt o viitoare loco scara 1:1(detalii la constructor :p ) si CEVA DEOSEBIT : UNA BUCATA RAMA MALAXA :roll:
rog pe colegul benHur sa afiseze lista cu ID mes,nick`uri forum sau alte adrese ale celor prezenti.
ca o piatra aruncata in vitrina trenulismului din Timisoara: un grup de bolnavi de trenulism + ceva sina si ceva material rulant pe o masa ,pe o terasa au atras atentia timisorenilor mai mult decat eforturile unora dintre noi pe forum(_uri)!

tema de casa : vrem trenmanie in Timisoara sau stam fiecare cu ce are pe covorul-mocheta lui in spatiul lui ?
:twisted: :twisted: :twisted:
 
Salutari, "colegi de suferinta"!
Boala noastra, numita "trenuletita" acuta, numai in acest mod se poate "vindeca".
O mica corectura la precizarea facuta de cRistinel, referitor la carcasa pt o viitoare loco scara 1:1 - este scara 1:32 (marimea 1), din pacate deocamDATa din carton.
Doresc s-o realizam din tabla, cu cat mai multe detalii.
Cei 5 care ne-am intalnit ieri sunt:
1. cRistinel
2. Cristi CFR
3. benHur (Ruben Szucs) cel mai "nou" colectionar de trenulete
4. Bilea Petrica - medic, interesat de modelism feroviar
5. TGV-DAT (Prisching Laurentiu) - interesat de modelism feroviar la scara 1:32 (marimea 1).
Rog sugestii, idei, critici, orice in sensul constructiv al acestui "sport".
 
si eu nou in cumparaturi,cutia cu fantome PIKO din anii 19.. nu se pune la socoata
scuze de scara machetei prezentate,benHur & cRistinel fiind INCEPATORI !!!
nu stim multe si nu vedem bine :roll:
 
Se pare ca si-au dat drumu' oamenii :roll:
daca cineva cunoaste s-au are ceva piese, descompuneri de tt,e cine interesat de asa ceva.Rog pm, pt a-i transmite datele celui interesat!
 
apropo de adunarea de la TM ,din ce am vb cred ca aici ar fi locul de aruncat provocare pt reluarea productiei de carcase(sau chiar modele intregi de MALAXA),cati curiosi am gasi oare?
eu unul sunt bolnav de ce am vazut,deci VREAU macar 1 set :roll:
 
Vad ca si-a dat lumea drumu', ceea ce reprezinta un pas inainte.
M-a rugat cineva sa intreb daca are cineva ceva piese s-au descompuneri de tt pt piese.Daca se anunta cineva astept un pm, pt a-i da datele de contact... :confused:
 
Incerc sa-l lamuresc pe cristi CFR sa puna ceva poze...daca nu vedeti in automotoare din romania (marime naturala) sau la expozitia din Timisoara parca acolo a aparut motoru respectiv :!: :!: :!:
 
@cristiCFR

pune niste poze cu minunea,este o bijuterie in materie ,merita aratate macar pozele,
noi astia care am pus mana pe -numiti cum vreti ...MACHETA sau bijuteria,cred ca :mask: :mask: :mask:
 
cRistinel a spus:
apropo de adunarea de la TM ,din ce am vb cred ca aici ar fi locul de aruncat provocare pt reluarea productiei de carcase(sau chiar modele intregi de MALAXA),cati curiosi am gasi oare?
eu unul sunt bolnav de ce am vazut,deci VREAU macar 1 set :roll:

Puteti sa ma treceti si pe mine pe lista dar sa nu cereti bani in avans ca nu dau.
Sunt patit :D