Diorama DB Epoca III din Bucuresti de Horia Radulescu

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
buna,

ar mai fi de mentionat ceva... in ceea-e priveste aceasta diorama, ea era relativ reusita d.p.d.v. optic insa mecanic... a avut dintotdeauna probleme... folosisem sine flex si macaze de 15 grade Roco fara inimi polarizate, pe vremea aceea avand un buget foarte strans si, daca sinele nu mi-au facut probleme, cu macazele... :( n-a trecut niciodata un Kof pe ele :)
 
Multumesc mult Horia!
Ca proprietar de Kof, am sa iau aminte la ce ai spus aici!

De fapt ma intereseaza si cred ca voi prelua sistemul pe care l-ai practicat la segmentele tale austriece cu gara "Lunca mare", unde ai folosit Fleischmann flex si macaze Peco. M-as feri de macazele Fleischmann fiindca par sa aiba unghiuri mult prea fortate si nu arata bine, in timp ce Peco, mai ales cele pe raza mai mare cred ca incep sa arate destul de autentic.
 
buna Dorin,

pai atunci foloseste si sine flexibile tot de la Peco, de preferinta direct pe code 55 si nu pe code 80... arata mult mai bine :)