Prezentare si intrebare

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

MiMi

New Member
6 Octombrie 2016
3
0
Va salut cu respect pe toata lumea

Este primul meu post pe acest forum interesant si frumos
Prietenii imi spun Mimi si locuiesc in Deva
Sunt fan de trenulete, diorame, electronica, mecanica fina...
M-am hotarat sa-mi fac o diorama in sistem DCC pe care sa rulez 2 sau maxim 3 garnituri
As dori sa va cer unele sfaturi in privinta unei statii DCC si anume DR5000-ADJ DCC MULTI-BUS CENTRAL
Utilizeaza cineva aceata statie ?
Ce parere aveti despre ea ?
Pretul mi se pare ok, nu as dorii sa investesc foarte mult fiind la inceput de drum.
De inceput as vrea sa achizitionez aceasta configuratie:
DR5000-ADJ DCC MULTI-BUS CENTRAL x 1
DR4088LN-CS (2R) 16 channels S88N feedback module x 2
DR4024 4 channel Servodecoder x 2

Puteti sa ma ajutati cu un sfat ?

Va multumesc cu respect
 
Salut. Centrală chiar e f interesantă. Preț extrem de competitiv pentru protocoalele pe care le suporta. Observ pe forumurile din Europa cât și din America ascensiunea ei in popularitate. E foarte versatilă. Pentru europeni e interesantă deoarece e compatibila cu aplicația pe mobil și tabletă de la Roco. Sa nu mai spun de toate conexiunile cu alte echipamente.
 
  • Like
Reacții: MiMi
Din ce am citit un pic mai demult, e un mic monstrulet, caruia ii poti atasa cam tot ce iti trece prin cap (teoretic). Pe site la Dijikeijs sunt multe echipamente care isi merita banii. Totusi, fiind la inceput, ti-as recomanda sa incepi cu ceva mai usor, gen z21, ca sa te obisnuiesti cu partea de comanda in digital. Spor!
 
  • Like
Reacții: MiMi
Din ce am citit un pic mai demult, e un mic monstrulet, caruia ii poti atasa cam tot ce iti trece prin cap (teoretic). Pe site la Dijikeijs sunt multe echipamente care isi merita banii. Totusi, fiind la inceput, ti-as recomanda sa incepi cu ceva mai usor, gen z21, ca sa te obisnuiesti cu partea de comanda in digital. Spor!

Salut anvo5555

Poate ca ai dreptate, dar un z21 mai ieftin de 400 ron nu gasesti (folosit)
Un dr5000 este maxim 700 ron cu tot cu transport (nou)
Cred ca diferente de programare nu sunt prea mari intre ele
Ramane de vazut

Multumesc tuturor pentru pareri si informatii
 
Dupa cum spuneam, am dat una din z21 ,am mai pus ceva si acum astept sa ajunga Digikeijs-ul DR5000.
Dupa ce ajunge am sa fac un topic sau postez despre el in Adunate la HO.
L-am luat de aici in caz ca mai sunt interesati.

Va salut cu respect

Oare a ajuns Digikeijs-ul DR5000 ?
Saptamana viitoare vreau sa-l comand si eu
Ma intereseaza in cate zile a ajuns coletul si daca sunt taxe suplimentare ( vama/tva)

Va multumesc
 

GFN said:
Dupa cum spuneam, am dat una din z21 ,am mai pus ceva si acum astept sa ajunga Digikeijs-ul DR5000.
Dupa ce ajunge am sa fac un topic sau postez despre el in Adunate la HO.
L-am luat de aici in caz ca mai sunt interesati.
www.modellbahnshop-lippe.com
DIGIKEIJS DR5000-ADJ Spur Neutral DCC Multi-Bus Zentrale - Aktionspreis!

DIGIKEIJS DR5000-ADJ Spur Neutral DCC Multi-Bus Zentrale - Aktionspreis! ✓ Tolle Angebote ✓ Große Auswahl ✓ Kurze Lieferzeiten ✓ Super Service
www.modellbahnshop-lippe.com
www.modellbahnshop-lippe.com

Click to expand...
Va salut cu respect

Oare a ajuns Digikeijs-ul DR5000 ?
Saptamana viitoare vreau sa-l comand si eu
Ma intereseaza in cate zile a ajuns coletul si daca sunt taxe suplimentare ( vama/tva)


Uite a ajuns :
 
  • Like
Reacții: MiMi